26.08.2019, 17:00 | czytano: 423

Malarskie wędrówki Bartosza Frączka

W Galerii Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można oglądać obrazy pochodzące z dwóch cyklów malarskich Bartosza Frączka, artysty urodzonego w Częstochowie, który posiada na swoim koncie ponad 70 wystaw indywidualnych – m. in. w Holandii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii i na Węgrzech oraz prawie 200 zbiorowych na całym świecie.

Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg), Artevent expo (Antwerpia, Arnhem) czy Artistes Contemporaines (Lozanna, Geneva).

Obrazy Bartosza Frączka urzekają wysmakowaną a zarazem mocną i żywą kolorystyką. Cykl O kobiecie przedstawia kobiecą postać w różnych sytuacjach: pijącą kawę, odpoczywającą, stawiająca pasjansa, w otoczeniu psów, kotów, egzotycznych zwierząt. Natomiast obrazy z cyklu Miejsca zapamiętane zostały zainspirowane odwiedzanymi przez artystę europejskimi metropoliami. Wielkogabarytowe, pełne rozmachu realizacje malarskie, stanowią kompilacje ważnych według artysty, często charakterystycznych dla danego miejsca elementów, które zestawione ze sobą na płótnie tworzą nowy, oryginalny wątek malarski.

Wystawa czynna od 19 czerwca do 26 sierpnia 2019 r. – codziennie w godz. 10.00-17.30., Istnieje możliwość nabycia prac.

Organizatorami wystawy są: Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego.

Tekst : TH, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl