14.08.2019, 19:00 | czytano: 346

Muzyka & Poezja Kochanowski i Bach

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej oraz Kai Bumann zapraszają na koncert Muzyka & Poezja Kochanowski i Bach. Odbędzie się on 14.08 (środa) o godz. 19:00 na sali widowiskowej GOKu w Łopusznej.

Rezerwacji miejsc można dokonać osobiście w GOKu, pod nr tel.: 18 26 539 69 lub mailowo: tischnerowkagok@wp.pl.

"Wydaje się, że w obecnych czasach życie staje się coraz trudniejsze:
Hałas codzienności zaczyna w coraz większym stopniu zagłuszać wszystko to, co było niegdyś powszechnie akceptowane jako prawdziwe, i nadające kierunek przyszłości.

Krok po kroku tracimy zdolność wsłuchiwania się w zdanie innych i nie pozwalamy zaistnieć mu jako części większej prawdy.

Z zatrważającą łatwością formułuje się nieprawdziwe stwierdzenia, nie uznając nawet za konieczne, by je następnie zweryfikować.

Jeśli nie chcemy całkowicie się zagubić, musimy zacząć szukać wyjścia z tej stale nakręcającej się spirali.

Wieczory w Łopusznej mają dać nam możliwość, śledzenia twórczości dwóch artystów uznawanych za ponadczasowych, z których każdy na swój sposób mówi o tym, co nas na końcu najbardziej porusza w najgłębszych zakamarkach naszej duszy: czy to nasze nadzieje i radości, czy smutek i bezsilność, nasza śmieszna niekiedy próżność, ale przede wszystkim również cud i piękno stworzenia, w którym człowiek niezmiennie bierze udział. Być może z ich pomocą przynajmniej na krótką chwilę będziemy mogli znowu sobie uświadomić, co w naszej egzystencji i egzystencji przyszłych pokoleń jest tak naprawdę istotne... "

Kai Bumann
Zobacz pełną wersję podhale24.pl