13.09.2019, 11:00 | czytano: 485

„Opowieści o Stworzeniu Świata” w nowotarskim MOK

NOWY TARG. MOK zaprasza w piątek 13 września o godzinie 11.oo na spektakl teatralny „Opowieści o Stworzeniu Świata”.

Spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas I-III szkół podstawowych w ramach akcji „Teatr za 5zł”. Zatem bilet to tylko 5zł/os. Uwaga Rezerwacje: tel. 18 266 21 32, email: tomasz_szlaga@mok.nowytarg.pl.

Opis spektaklu:
Jak powstał Świat? Został utkany, ulepiony, rozsypany, czy rozlał się na wszystkie strony i od tej porypo prostu już był? Kto przyczynił się do jego powstania?Przy dźwiękach harfy, mandoliny, trąbki, skrzypiec, gwizdków, grzechotek i innych perkusjonaliów opowiemy historie pochodzące z tradycji, wierzeń, mitów różnych kultur. Opowieści o Stworzeniu Świata, to muzyczno-teatralna podróż w cztery strony Świata.

Emilia Raiter harfistka, opowiadaczka, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Wrocławia oraz Prezydenta Miasta Lublin, laureatka konkursów międzynarodowych.

Sebastian Pikula - multiinstrumentalista, autor muzyki i tekstów, laureat wielu nagród i konkursów, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przedstawienie było prezentowane na scenach i festiwalach w całej Polsce (m.in. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania - Warszawa, Wschód Kultury - Rzeszów, Festiwal Czytania – Szczecin, Teatr w Oknie – Gdańsk, Noc Kultury – Lublin).
Zobacz pełną wersję podhale24.pl