11.11.2019, 10:00 | czytano: 413

VI Zakopiański Bieg Niepodległości

W poniedziałek, 11 listopada 2019 roku na ulicach Zakopanego rozegrany zostanie VI Zakopiański Bieg Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania dwa dystanse: bieg główny 10 km i dystans 5 km, a także będą mogli przemierzyć trasę w stylu nordic walking na długości 5km. W tym roku odbędzie się również integracyjny bieg na dystansie 400 m.

Głównym celem zawodów jest upamiętnienie 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości a zarazem upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu. Organizatorzy wydarzenia chcą w ten sposób promować aktywność fizyczną i zdrowy stylu życia. Bieg ten jest zarazem promocją miasta Zakopanego, jako miejsca odpowiedniego do uprawiania sportów nie tylko zimowych.

Start zawodów - w okolicach Urzędu Miasta Zakopane na ul. Kościuszki o godzinie 9.30 – start zawodników biegu integracyjnego na dystansie 400 metrów, godzina 10.00 – start zawodników biegu na 5 i 10 km, godzina 10.03 – zawodnicy Nordic Walking.

Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi co 1 kilometr i poprowadzi ulicami: START przed Urzędem Miasta Zakopane na ulicy Kościuszki – skręt w lewo w Aleje 3 Maja – Krupówki – Zamoyskiego – Makuszyńskiego – skręt w prawo w Piłsudskiego – skręt w lewo w Makuszyńskiego – skręt w lewo w Grunwaldzką – Makuszyńskiego – skręt w prawo w Piłsudskiego – Sabały – skręt w lewo w Zamoyskiego – Witkiewicza – Sienkiewicza – skręt w lewo w Kościuszki przed Urząd Miasta Zakopane META. Trasa przebiega ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu trasa biegu nie prowadzi chodnikami. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu. Trasa jest przedstawiona na mapce sytuacyjnej.

Zawodnicy biorący udział w biegu na 10 km pokonują pętlę 2 razy, na dystansie 5 km i nordic walking 1 pętlę. Limit czasu na pokonanie dystansu w biegu i marszu wynosi 1,5 godziny.

Łączna liczba Uczestników ograniczona jest do 900 osób. Zgłoszeń można dokonywać do 5 listopada drogą elektroniczną na stronie internetowej www.mosir.zakopane.eu.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl