23.11.2019, 18:00 | czytano: 559

"Muzyczna kuchnia Och" w Ochotnicy - (kup bilet online!)

23 listopada w sobotę odbędzie się drugie spotkanie z cyklu "Muzyczna kuchnia Och" w Sali Akustycznej przy Restauracji Och w Ochotnicy Dolnej. Łączymy to, na czym znamy się najlepiej - dawne potrawy gorczańskich górali - z muzyką folkową, world music tym razem kapelą BalkanArtz - zachęcają organizatorzy.

BalkanArtz to projekt muzyczny inspirowany muzyką rumuńską, bałkańską, węgierską i cygańską. Powstał w 2015 roku z połączenia fascynacji i doświadczeń muzycznych Olgi, Adama, Marcina i Nikolaya i Laurentiu. Dzięki różnorodności ich zainteresowań, podczas koncertów BalkanArtz elementy muzyki ludowej łączą się z rock’n’rollem, darbuka wchodzi w dialog z gitarą basową, a sevdalinki wybrzmiewają obok utworów pochodzących z Rumunii.

Drugi człon nazwy zespołu nawiązuje do węgierskiego słowa „Arc”, które oznacza „twarz” – i tak właśnie BalkanArtz, łącząc tradycyjne brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami, ukazuje słuchaczom nową twarz muzyki bałkańskiej.

Bilety online w cenie 70 zł od osoby dostępne są już na www.JarmarkPodhlanski.pl

Poza muzyczna ucztą na gości czekają także góralskie przysmaki serwowane w formie otwartego bufetu. Będzie kwaśnica wegańska z ziemniakiem, pierogi ruskie, grilowane warzywa, grilowana kaszanka na kapuście, ziemniaki z omastą i kwaśnym mlekiem, placki z blach, moskole z bryndzą lub smalcem oraz słodki wypiek-niespodzianka.


Zobacz pełną wersję podhale24.pl