25.07.2021, 06:00 | czytano: 269

Strefa kibica w Ochotnicy

Już w najbliższy weekend czeka nas sporo sportowych emocji. 23 lipca rozpoczynają się XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio a w Ochotnicy wielkie kibicowanie

W weekend Gmina Ochotnica Dolna będzie kibicować swojej krajance Kasi Niewiadomej - strefa kibica od soboty będzie działać przy budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej.

Kibicowanie rozpocznie się w sobotę 24 lipca od godz. 15.00.

Na początek odbędzie się prezentacja projektu szlaku rowerowego „Kasia Niewiadoma – Ochotnica Challenge”, który ma prowadzić po stromych podjazdach w ochotnickich potokach. W takich właśnie trudnych warunkach Kasia od najmłodszych lat doskonaliła swoje umiejętności kolarskie. Kilka odcinków tego szlaku w sobotę pokona grupa kolarzy, która w ten sposób będzie się solidaryzować z ochotniczanką w sportowej rywalizacji w Tokio.

Następnie odbędą się zawody rowerowe dla dzieci z rocznika 2007 – 2016 o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna pn. „Kibicujemy Kasi Niewiadomej”.

Od godziny 16.30 w namiocie przy amfiteatrze będzie czynne biuro zawodów. Zapraszamy do zapisów.

W międzyczasie zebrani w strefie kibica przygotują wspólnie transparenty, sportowe gadżety i flagi, aby strefa kibica w niedzielny poranek wypełniła się biało – czerwonymi barwami. 

Wieczorem zagra zespół KNT. Po koncercie rozpalona zostanie watra symbolizująca znicz olimpijski.

Drugiego dnia – w niedzielę 25 lipca – do strefy kibica zapraszamy wcześnie rano – o godz. 6.00. Odbędzie się transmisja live wyścigu - na telebimie o powierzchni 15 m2.

Tego dnia, podczas wyścigu, każdy kibic będzie mógł wesprzeć Kasię jadąc i kręcąc wspólnie z nią - na trenażerze. W ten sposób razem przejedziemy wszystkie kilometry, które mają do pokonania reprezentantki Polski i ochotniczanka Kasia - zachęcają organizatorzy.


Zobacz pełną wersję podhale24.pl