03.08.2014, 15:40 | czytano: 4986

Kobiety na ryczących maszynach - Zlot WIMA Poland 2014

zdj. Michał Adamowski
W środę i czwartek (6 i 7 sierpnia) zorganizowany zostanie Zlot WIMA Poland 2014. Złot zaplanowano na terenie Kościeliska, Zakopanego i Białki Tatrzańskiej. Impreza obejmuje m. in. paradny przejazd ulicami Zakopanego około 250 motocykli, prowadzonych przez kobiety-motocyklistki z całego świata.
Women’s International Motorcycle Association w skrócie WIMA to stowarzyszenie istniejące od 1950 roku, Zrzesza kobiety-miłośniczki motocykli. Oddziały WIMA funkcjonują na całym świecie, praktycznie na wszystkich kontynentach.
- Polskie miłośniczki motocykli zrzeszone w klubie MotoVixens, uzyskały akceptację międzynarodowej społeczności i zostały przyjęte w szeregi WIMA w 2010 roku. Od kilkudziesięciu lat coroczną imprezą organizowaną przez WIMA jest międzynarodowy zlot kobiet-motocyklistek. Uczestniczki docierają na miejsce zlotu na własnoręcznie prowadzonych motocyklach. W ostatnich latach Zloty WIMA odbyły się; 2010 – Japonia, 2011 – Wielka Brytania, 2012 – Austria i 2013 – Szwajcaria. Na Zlot 2014 wybrano Polskę - przypomina Marek Kowalik.

Zlot WIMA Poland 2014 zaplanowano na terenie Kościeliska, Zakopanego i Białki Tatrzańskiej w dniach 6 i 7 sierpnia 2014 roku. - Impreza trwająca dwa dni, obejmuje paradny przejazd około 250 motocykli, prowadzonych przez kobiety-motocyklistki z całego świata, ulicami Zakopanego z parkingu WDW „Rewita” ul. St. Nędzy Kubińca 101 w Kościelisko, trasą; ul. Przewodnika Józefa Krzeptowskiego – ul. Krzeptówki – ul. Kościeliska –ul. Krupówki – ul. Tetmajera – ul. Piłsudskiego – ul. B. Czecha – ul. Droga Na Bystre – ul. Oswalda Balzera – Droga Oswalda Balzera – Murzasihle – Kośne Hamry – Stasikówka – Bukowina Tatrzańska – „Kotelnica Białczańska”, ul. Środkowa 181, Białka Tatrzańska. W Białce motocykle zostaną wystawione na terenie Stacji Narciarskiej „Kotelnica Białczańska” a motocyklistki kolejką wyjadą na górną stację kolejki by podziwiać panoramę Tatr - informuje rzecznik prasowy Międzynarodowego Kobiecego Zlotu Motocyklistek.

Drugi dzień to tzw. gra terenowa, czyli indywidualne pokonywanie tras wyznaczonych przez organizatorów, zaliczanie punktów kontrolnych i oczywiście zwiedzanie i podziwianie piękna Tatr i Podhala. Impreza ta zorganizowana zostanie na drogach w rejonie Szaflar, Białki i Bukowiny Tatrzańskiej oraz wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Pewne utrudnienie dla organizatorów stanowi 5 etap Tour de Pologne, rozgrywany w tym dniu na terenie Zakopanego, dlatego imprezę przesunięto w rejon Jeziora Czorsztyńskiego, by nie kolidowała z wydarzeniem sportowym.

Organizatorem na terenie Zakopanego, działającym z ramienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Kobiet Motocyklistek, którego reprezentantem na terenie naszego kraju jest polski oddział WIMA Poland, jest firma Zakopane-INFO reprezentowana przez Wojciecha Bieńka. Współorganizatorami są Tatrzański Klub Motoryzacyjny TKM Zakopane, reprezentowany przez Krzysztofa Stokłosę i Marka Kowalika oraz F.P.H.U „EMILIA” reprezentowany przez Krzysztofa Kalembę. Impreza odbywa się pod patronatem Women’s International Motorcycle Association Poland, a sponsorem imprezy jest Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, Środkowa 181, 34-405 Białka Tatrzańska.

Organizatorzy, w związku z faktem, że Zloty WIMA odbywają się cyklicznie co roku różnych krajach świata i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, przewidują udział około 200 motocykli wraz z ich kierowcami oraz około 50 zaproszonych gości, którzy również mogą pojawić się na motocyklach. Formuła zlotu przewiduje, że prócz jednego paradnego przejazdu i pokazów pojazdów, wszystkie inne przejazdy i zawody zlotowe obywać się będą według zasady, że uczestnicy poruszają się indywidualnie wybierając trasę na podstawie otrzymanych itinererów, zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o Ruchu Drogowym, posiadając odpowiednie uprawnienia do prowadzenia pojazdów, aktualne badania techniczne pojazdów i ubezpieczenia.

Organizatorzy zaplanowali krótki postój pojazdów zlotowych na ul. Krupówki, ulicy wyłączonej z ruchu, w celu zaprezentowania publiczności pojazdów uczestniczących w zlocie. Nie ma jednak pewności, czy Urząd Miasta Zakopane wyrazi zgodę na wjazd w ten rejon. W przypadku negatywnej decyzji co do wjazdu na ul. Krupówki, organizatorzy przewidują przejazd ul. Nowotarską oraz Alejami 3 maja, w celu ominięcia rejonu ul. Krupówki.

opr.s/
komentarze
abcdefgh06.08.2014, 11:40
Chłopacy z patelni powinni brać z tych kobiet przykład jak powinno się jeździć. Podejrzewam, a raczej jestem pewien, że KAŻDA z tych kobiet ma stukrotnie większe doświadczenie na drodze od (nie)dzielnych osób latających tylko po patelniach. Mam nadzieję, że niebawem na patelni pod pretekstem remontu drogi wyfrezują drogę i skończą się niedzielne popisy- Ot taka moja propozycja.
zk05.08.2014, 22:35
na patelni to sami idioci, nie myślący o swoich bliskich, którzy później ich opłakują....
FRED03.08.2014, 20:35
Tu nie liczy się marka i pojemnośc motora,tu liczy się tylko ten wiatr w włosach.A do tego wystarczy zwykły skuter.
sztos03.08.2014, 19:49
Na patelnich to sa samobojcy a nie motocyklisci
Janusz z Równi03.08.2014, 19:18
JA BYM im kazał na patelnie przejechać ino roz 150 km/h tak jak to nase boczki robią INO ROS
obiektywny03.08.2014, 19:05
no własnie -ryczących.... im można przekraczać decybele innym nie!
Wolowaty ze Skrzypnego03.08.2014, 16:41
Eee, to na patelniach nie będzie żadnej"gry terenowej"?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl