01.10.2014, 09:26 | czytano: 3354

Potęga i basta!

- Pokazaliśmy, że jesteśmy potęgą w polskim trialu – mówi trener AMK Gorce Nowy Targ, Rafał Luberda. Trialowcy zakończyli sezon w imponującym stylu. Po raz 22 zdobyli tytuł drużynowego mistrza Polski, indywidualnie również w poszczególnych kategoriach stawali na podium.
Trzeci tytuł mistrza kraju wywalczył Gabriel Marcinów, wychowanek nowotarskiego trialu, który ten sezon występował w brawach Bytomia. - W kolejnym również będę jeździł dla Bytomia. Dobrze mi tam jest – odparł mistrz, który w ostatnich dwóch eliminacjach rozgrywanych w Szklarskiej Porębie zajął drugie miejsce. Wyprzedzony został przez Czecha Martina Matejička.
- Dało się go objechać, ale gdybym był w formie. Czułem w kościach cały sezon – mówi Gabriel Marcinów. – Trasa, jak dla mnie była łatwa. Ale takie są najgorsze. Wystarczy mały błąd i nie ma gdzie odrobić strat. Zadowolony jestem, bo jak zobaczyłem czterech Czechów na starcie, to myślałem, że nie zmieszczę się w trójce. Teraz trzeba odpocząć i szykować formę na kolejny sezon.

Obok niego na podium klasyfikacji generalnej stanęli bracia Łukaszczykowie – Michał i Kuba. Starszy ostatnie eliminacje ukończył na piątym miejscu.

Z kolei w młodzikach triumfował Łukasz Zborowski przed Danielem Nykazą i Bartłomiejem Korczakiem. Na kolejnych miejscach również znaleźli się nowotarżanie – Maciej Steskal i Jan Gąsienica Daniel.

- Mamy młodych zdolnych wilczków – twierdzi trener Rafał Luberda. – Nowi uczą się i robią stałe postępy. Dwaj ostatni nie wystartowali w Szklarskiej Porębie. Pierwszy ma kość złamaną, drugi problemy z kręgosłupem. Liczyliśmy bardzo na Oskara Kaczmarczyka, ale ten odpuścił zawody trialowe, które kolidowały mu ze startem w superenduro. W pozostałych kategoriach na pewno zaskoczeniem jest drugie miejsce Tomasza Siaśkiewicza w klasie otwartej. Tomek zrobił duże postępy. Z sezonu jestem zadowolony. Potwierdziliśmy, że od lat jesteśmy trialową potęgą w kraju. Rywale są daleko za nami, nawet nie nawiązują walki. Nie sadzę, aby ten układ uległ zmianie w następnych latach. Trialu nie da się nauczyć w rok czy dwa, to żmudny proces i tylko dla wytrwałych.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Może Cię zainteresować
komentarze
ciekawski04.10.2014, 13:10
do : miejski

strzał w dziesiątkę - lepiej bym tego nie ujął


"mieszkaniec miasta UE bez kibla w centrum - od 1958"
miejski02.10.2014, 10:24
W nagrodę burmistrz otworzy kolejny stadion piłkarski
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl