19.11.2014, 22:21 | czytano: 2246

Motocyklowa uczta

Była Łódź, będzie Gdańsk. W dzień św. Mikołaja entuzjastów mocnych ważeń na motocyklu czeka nie lada uczta. W Ergo Arenie w Gdańsku rozegrana zostanie polska runda mistrzostw świata FIM w SuperEnduro.
Magnesem jest znakomita obsada. Wystartuje w zawodach czterokrotny mistrz świata SuperEnduro (plus Puchar Świata w 2010) oraz pięciokrotny zwycięzca jednego z najtrudniejszych wyścigów na świecie – Erzberg Rodeo i równocześnie pięciokrotny zwycięzca serii mistrzostw AMA Endurocross Ameryki Północnej, Tadeusz Błażusiak. Chrapkę na odebranie nowotarżaninowi korony Grand Prix Polski mają takie znakomitości jak: Cody Webb, Taylor Robert, David Knight, a także polscy jeźdźcy nas czele z 10- krotnym mistrzem Polski i wielokrotnym wicemistrz Europy Łukaszem Kurowskim, który podczas Red Bull Mega Watt otarł się o podium.
Zawody halowego SuperEnduro rozgrywane od 2000 roku na całym świecie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. SuperEnduro to połączenie wyścigu z pokonywaniem przeszkód. Zawodnicy muszą szybko jechać i do tego pokonywać bezbłędnie pokonywać karkołomne przeszkody. Każdy błąd może być tym na wagę złota. Przeszkody są zbudowane kamiennych głazów, z potężnych opon, bali drzew, są też baseny wypełnione wodą, ziemne praleczki.

Bilety można zamawiać przez internet na stronie www.eventim.pl w cenie 490 zł (VIP) oraz 111 i 79 zł miejsce stojące w zależności od sektora.

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl