07.12.2014, 00:49 | czytano: 5305

Błażusiak nokautuje

- To wspaniale uczucie wygrać przed polską publicznością, która wytworzyła fenomenalna atmosferę – powiedział Tadeusz Błażusiak, który wygrał pierwszą rundę mistrzostw świata w hali w superenduro.
Zawody rozegrane zostały w ErgoArenie na granicy Gdańska i Spotu. Wypełniona hala mogła oklaskiwać wspaniały popis jazdy naszego czempiona. Ten nie pozostawił złudzeń, kto w tym dniu był najlepszy. Wygrał wszystkie trzy finałowe wyścigi. W pierwszym Tadek leżał już na pierwszym łuku. Mozolnie jednak odrabiał straty. Ostatecznie wysforował się na pierwsze miejsce zostawiając za plecami Davida Knighta i Cody Webba.
 
Drugi wyścig (zawodnicy startowali w kolejności odwrotnej do zajętych miejsc w pierwszym wyścigu) Polakowi poszło znaczniej lepiej. Tadek szybko objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Cody Webb zaliczył „glebę”. Błażusiak miał dużą przewagę nad Davidem Knightem i Gibertem Danim.
Wyścig trzeci to nokaut nowotarżanina. Pojechał bezbłędnie i na mecie miał blisko 23 sekundy przewagi nad drugim w tym biegu Jonnym Walkerem. Pierwszą trójkę w ostatnim wyścigu uzupełnił David Knight.

- Jestem ogromnie zmęczony. Wyścig o podwyższonym ciśnieniu Jechałem bardzo dobrze. Kilka razy zaryzykowałem, ale wszystko było pod kontrolą - powiedział triumfator.

W wyścigach uczestniczył też drugi nowotarżanin, młody Oskar Kaczmarczyk, w kategorii junior. W pierwszym wyścigu był piąty, w drugim szósty, a w trzecim dwunasty. Ostatecznie zajął ósme miejsce.

Stefan Leśniowski
Fot. Anna Chmielewska

Zobacz więcej na

Może Cię zainteresować
komentarze
yzf13.12.2014, 20:19
BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
z okolicy09.12.2014, 20:19
brawo Taddy! 3maj tak dalej!
Kibic09.12.2014, 10:34
Kto nie był niech żałuje!
z za Wody08.12.2014, 15:04
Brawo nowotarzanie, dobre wiadomosci, jeszcze teraz po zmianach w Miescie powinno sie poprawic dla zwyklego obywatela i bedzie dobrze
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl