20.07.2015, 22:27 | czytano: 1065

Druga edycja Red Bull 111 Magawatt

Pierwsza edycja Red Bull 111 Megawatt, rozegrana w ubiegłym roku, została entuzjastycznie przyjęta przez środowisko motoryzacyjne. Szybko okrzyknięto ją największym masowym wyścigiem enduro w Europie Środkowo-Wschodniej. Dlatego 5-6 września 2015 wystartuje po raz drugi.
Podobnie jak w pierwszej udział zapowiedział 6-krotny mistrz świata w superenduro, Tadeusz Błażusiak.
- Bardzo się cieszę, że znów będę mógł ścigać się w kraju. Mam nadzieję, że znów wszyscy uczestnicy będą mieli pod dostatkiem wyzwań i prawdziwych sportowych emocji. Atmosfera w ubiegłym roku była niesamowita! Jeszcze długo po zakończeniu zawodów, impreza była szeroko komentowana przez międzynarodową, motocyklową społeczność. Jestem dumny, że wydarzenie w Polsce jest tak dobrze wspominane – powiedział Taddy dla strony internetowej Red Bull.
Red Bull 111 Megawatt jest jednym z przystanków tego prestiżowego cyklu obok Hell’s Gate czy Red Bull Hare Scramble. Partnerem strategicznym zawodów Red Bull 111 Megawatt jest PGE Polska Grupa Energetyczna. Podobnie jak w ubiegłym roku miejscem ścigania będzie kopalnia węgla brunatnego w Bełchatowie. W szranki ze światową czołówką ponownie będą mogli stanąć fani enduro z Polski i zagranicy.

Do tej pory n zarejestrowało się 715 zawodników, w tym dziewięciu z Nowego Targu ( Tadeusz Błażusiak, Przemysław i Oskar Kaczmarczykowie, Szymon i Bartek Pohrebrny, Andrzej Nenko, Rafał Luberda, Michał Pyzowski i Andrzej Luberda), dwóch z Rogoźnika ( Piotr Gruszka, Grzegorz Ferdyn) i jeden z Rabki (Rafał Sutor).

Stefan Leśniowski

Zobacz więcej na

Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl