29.07.2015, 14:24 | czytano: 1667

Biesiada i stare samochody (zdjęcia)

Krościenko n.D. To już kolejna ciekawa impreza zorganizowana z cyklu regionalnych spotkań z Biesiada Pienińską. W niedziele odbyła się po raz czwarty.
Scena Pod Wierzba gościła tym razem Zespół Dziecięcy Mali Frydmianianie oraz Zespół Dziecięco-Młodzieżowy Frydman ze Spiszu. Odbył się recital Mileny Walosik - laureatki wielu konkursów, zwyciężczyni konkursu Talent Małopolski. Wystąpiła w Piwnicy Pod Baranami. Wielką frajdę mieli najmłodsi widzowie, dla których wystąpił Teatrzyk Art-Re z Krakowa w przedstawieniu „Żółw i Zając”.
Na terenie amfiteatru odbył się również II Pieniński Złot Pojazdów Zabytkowych Tatrzańskiego Klubu Motoryzacyjnego, reprezentujący klub bardzo barwnie i ciekawie opowiadali o wszystkich prezentowanych pojazdach. Swoje prace na straganach prezentowali członkowie Stowarzyszenia Artystów Pieńskich: Klaudia Jankowska, Stanisław Kacwin, Monika Ziemianek-Sztajer, Andrzej Bieliczyński. Na koniec imprezy wystąpiła Beata Węglarz z zespołem Taryfa Nocna. Imprezę prowadził Józef Szałwia.

Organizatorami cyklu cotygodniowych, regionalnych spotkań Biesiada Pienińska są: Fundacja Dzieci Pienin, Gmina Krościenko n.D. oraz Gminne Centrum Kultury. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pod nazwą „Mecenat Małopolski”, na który Fundacja Dzieci Pienin otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys.zł.

Tekst i zdj. Jarosław Krajewski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl