01.01.2016, 21:40 | czytano: 1697

Oskar Kaczmarczyk gotowy do startu w drugiej rundzie Mistrzostw Świata SuperEnduro

Już 2 stycznia 2016 w niemieckim Riesa dojdzie do starcia w drugiej rundzie Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2015/2016. Przy maszynie startowej klasy Junior nie zabraknie oczywiście reprezentanta Polski, czyli tegorocznego wicemistrza kraju SuperEnduro - Oskara Kaczmarczyka, który po pierwszej rundzie sezonu zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Dosiadający do tej pory czterosuwowego motocykla KTM zawodnik z Nowego Targu, minione tygodnie spędził na intensywnych treningach i oswajaniu się ze swoim nowym sprzętem na sezon 2016 – dwusuwowym KTM 250 EXC. Jak sam deklaruje – w Niemczech da z siebie wszystko.
Po inauguracyjnej rundzie z początku grudnia i rywalizacji na stosunkowo szybkim torze, który powstał w łódzkiej Atlas Arenie, w Riesa zawodnikom przyjdzie się zmierzyć ze zdecydowanie bardziej wymagającą i techniczną trasą z dużą ilością przeszkód. Specyfikacja toru sprawiła, że Kaczmarczyk podjął decyzję o wystartowaniu w Niemczech na swoim nowym, dwusuwowym motocyklu, którego charakterystyka lepiej jego zdaniem będzie odpowiadać warunkom w Riesa.
Dosiadający do tej pory czterosuwowego motocykla KTM, zawodnik z Nowego Targu minione tygodnie spędził na intensywnych treningach i oswajaniu się ze swoim nowym sprzętem na sezon 2016 – dwusuwowym KTM 250 EXC.
W drugiej rundzie wytaruję na dwusuwowej 250-tce EXC. Będzie to mój pierwszy start tym sprzętem, jednak myślę, że dobrze będzie mi się jechać między innymi dlatego, że jest on zdecydowanie lżejszy – mówi Oskar Kaczmarczyk. W minionych tygodniach trenowałem dużo na torze motocrossowym, by „wjechać się” nim w zakręty, oswoić i powiem szczerze, że dobrze mi to wychodzi. Trasa, która powstanie w arenie w Niemczech, będzie moim zdaniem naprawdę trudna i techniczna, ponieważ przeszkody będą tam występować praktycznie jedna po drugiej. Dwusuw może się tam lepiej spisywać, niż mój dotychczasowy motocykl z Mistrzostw Polski SuperEnduro. A jak będzie? To się okaże już niedługo. Chcę w każdym razie jechać jak najlepiej i dam z siebie wszystko! – podsumował Kaczmarczyk.
Zaplanowana na 2 stycznia runda w Niemczech będzie drugą z sześciu rund sezonu 2015/2016. Więcej informacji startach Oskara Kaczmarczyka znajdziecie na jego oficjalnym fanpage’u na Facebooku.

mat. prasowy, zdj. Łukasz Kręcichwost / HIoktanowy.com
Może Cię zainteresować
komentarze
yz45009.01.2016, 19:48
A gdzie wyniki po 2 rundzie? Czyżby było aż tak źle?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl