02.05.2016, 22:34 | czytano: 4647

Nowotarscy Motocykliści u Gaździny Podhala (zdjęcia)

Zorganizowana grupa Nowotarskich Motocyklistów wzięła udział w Podhalańskim Spotkaniu Motocyklowym, które miało miejsce wczoraj w Ludźmierzu przy Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej.
Na trzecie już z kolei spotkanie zorganizowane przez lokalne Kluby Motocyklowe przybyło bardzo wielu motocyklistów, a że my rośniemy w siłę - jest nas coraz więcej - razem z nami na spotkaniu było ponad 400 maszyn.
Po Mszy św. przejechaliśmy wszyscy pod pomnik Jana Pawła II gdzie organizatorzy złożyli kwiaty i zapalili znicze. Aby zaznaczyć swoją obecność podczas oddawania hołdu naszemu papieżowi każdy motocykl miał włączony sygnał dźwiękowy dzięki czemu zapewne byliśmy słyszani w całej okolicy.

Przy wyjeździe z Maryjnego Ogrodu Różańcowego każdy motocykl wraz z kierowcą i pasażerem został pokropiony święconą wodą przez kapelana podhalańskich motocyklistów ks. Tomasza Steca. Być może dzięki temu przyczepność opon będzie lepsza , a bezpieczeństwo na drodze zwiększy się.

Oczywiście żaden zlot nie może się obyć bez parady motocykli, tak więc z Ludźmierza wraz ze wszystkimi uczestnikami spotkania pojechaliśmy w stronę Czarnego Dunajca, następnie przez Wróblówkę, gdzie przy jednym ze stawów hodowlanych czekał na wszystkich suto zastawiony grill.

Należy zauważyć, że każda parada motocykli wzbudza wielkie zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy pozdrawiają uczestników parady i robią zdjęcia.

Korzystając z dobrej pogody po zakończeniu zlotu Nowotarscy Motocykliści w swojej grupie pojechali sprawdzić czy zapora w Niedzicy ma się dobrze. Po udokumentowaniu zdjęciem, że wszystko jest w porządku wszyscy razem wróciliśmy do Nowego Targu.
Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne przejażdżki nie tylko po bliskiej okolicy, ale wszędzie tam, gdzie można coś ciekawego zwiedzić. Dla nas kilometry nie mają znaczenia.

Lewa w górę!

Nowotarscy Motocykliści - urodzeni z pasją!
zobacz także
komentarze
Stefan10.05.2016, 12:27
Do Staś. Słyszałem, że jest to nowa grupa motocyklowa chłopak?w z Nowego Targu. Podobno zaczynają coś poważnie działać. Dw?ch założycieli widać na zdjęciu.
Mirabelka08.05.2016, 11:28
Swiecona woda zwieksza przyczepnosc opon. Moj kraj, taki piekny!
Turysta05.05.2016, 16:40
Nowy Targ to specyficzne miasto,nawet motocykle mogą stać na płycie rynku i nikt na to nie reaguje.
Motorynka05.05.2016, 16:11
W tym samym składzie na zakończeniu sezonu proszę.
Staś04.05.2016, 21:21
Kto to jest "Zorganizowana grupa Nowotarskich Motocyklistów " ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl