02.05.2016, 22:40 | czytano: 2810

III pielgrzymka motocyklistów do Gaździny Podhala (zdjęcia)

For. Piotr Korczak
Około 370 motocyklistów przyjechało do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu, by wziąć udział w III Podhalańskich Spotkaniach Motocyklowych.
Przyjechały grupy motocyklowe: Zbóje z Gór- Podhale, GM Orawa, Pasja i Wiara ze swoim kapelanem ks. Tomaszem Stecem, Gremium ze Szczawnicy i niezrzeszeni.
Proboszcz ks. Jerzy Filek mówił do przybyłych, że tak naprawdę to wita ich sama Matka Boża uśmiechając się do motocyklistów i motocyklistek. A celebrans ks. Tomasz Stec z Mszany Dolnej w kazaniu zauważył, że motory nie tylko przyciągają nasza uwagę, wzrok, ale także "ciągną" ku Panu Bogu. - I dlatego tu dzisiaj przybyliśmy, aby uprosić błogosławieństwo na nowy, rozpoczynający się sezon. Chcemy Maryi powiedzieć - kontynuował kaznodzieja - że Ona i Jezus są dla nas ważni. Chcemy uczyć się zaufania Bogu - jak Maryja. Bo zaufała i nie zawiodła się. Dobrze robisz i Ty zawierzając swoje życie Jezusowi. Nie zawiedziesz się. Nie jedź szybciej niż myślisz - mówił ks. Tomasz.

Po mszy motocykliści złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem papieża Jana Pawła II w ogrodzie różańcowym, a spotkanie zakończyło się poświęceniem motocykli.

oprac. r/ źródło: Sanktuarium w Ludźmierzu, zdjęcia Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl