17.11.2018, 12:10 | czytano: 2777

Samochody gotowe na zimę

Odbyła się kolejna akcja mająca celu poprawę bezpieczeństwa na drogach organizowana dwa razy do roku - przed zimą i przed sezonem wakacyjnych wyjazdów przez nowotarski oddział International Police Assosiation.
Tym razem w akcji udział wzięły stacje kontorli pojazdów z Nowego Targu - MOTO SERVICE WORWA, z Rabki - Zdroju - Stacja Kontroli Pojazdów przy ul. Zakopiańskiej 12 a oraz w Rogoźniku Auto Centrum BIELA
W trakcie akcji poddano kontroli w pojazdach podstawowe układy: zawieszenia, hamulcowe, chłodzenia, kierownicze, a także stan ogumienia, wycieraczek, napięcia w instalacji i ładowania, stanu oświetlenia, oraz oleju silnikowego. Diagności w trakcie kontroli pojazdu dokonywali korekty świateł, uzupełnili płyny, a także dokonywali korekty ciśnienia powietrza w kolach pojazdów. Są to podstawowe czynności przy obsłudze pojazdów, jednak na co dzień kierowcy często o tym zapominają, a poziom zużycia podzespołów w pojazdach ma olbrzymi wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. W sumie w trzech stacjach diagności przeprowadzili kontrolę stanu technicznego 68 pojazdom.

Jak zapowiadają organizatorzy, kolejna akcja przeglądów odbędzie się już wiosną.


mat. prasowy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl