05.08.2021, 09:09 | czytano: 2465

Nieznane numery - jak z nimi postępować? (art. sponsorowowany)

Na pewno do każdego z nas chociaż raz dzwonił nieznany numer. Każdy inaczej reaguje na takie połączenie, ale bez wątpienia każdy zaczyna się wtedy zastanawiać czy nie czeka przypadkiem na żaden ważny telefon. Nie wszyscy wiedzą, że nie ma potrzeby odbierania telefonu lub oddzwaniania, aby dowiedzieć się kto dzwonił. Lepiej wygodnie sprawdzić kto dzwonił, niż narażać się na połączenie od oszusta lub niechcianą rozmowę z telemarketerem. Jak więc odpowiednio postąpić z nieznanym numerem?
Jak postępować z nieznanymi numerami?
Nieznane numery, które do nas dzwonią zawsze wprowadzają nerwową atmosferę. Wszystko za sprawą tego, że zaczynamy się zastanawiać czy to nie jest jakiś ważny telefon z urzędu czy innej instytucji. Jednak jeśli wiemy, że nie czekamy na takie połączenie to warto sprawdzić nieznany numer, który próbował się z nami skontaktować. A wiele osób po prostu ignoruje takie numery i nic z tym nie robi, a jeśli sprawdzimy kto dzwonił to mamy szansę na to, aby podjąć kolejne kroki np. zablokować numer. Dlatego korzystajmy z serwisów, na których sprawdzimy czyj to numer. Jest to prosta, szybka i skuteczna metoda sprawdzenia numeru.

Jaki serwis wybrać?
Wybór serwisu, z którego będziemy korzystać to najważniejsza część całego procesu. Taka strona musi zawierać prawdziwe dane stąd najczęściej wybieranym jest Infonumer.pl z którego korzysta prawie 1 mln osób miesięcznie. W końcu od tego zależy jakość uzyskiwanych informacji. Natomiast to na jaką stronę się zdecydujemy to indywidualna sprawa. A to dlatego, że dla każdego jest ważna inna kwestia. Jedni uważają, że najważniejsze jest to żeby strona była bezpłatna. A inni chcą, aby była prosta w obsłudze i przejrzysta. Dlatego każdy powinien samodzielnie dokonać wyboru. Ale pamiętajmy, aby wybierać zaufane strony.

Jak korzystać z takich serwisów?
Korzystanie z takich serwisów jest niezwykle proste. A co najważniejsze, jest to skuteczna i szybka opcja sprawdzenia czyj to numer. Wystarczy wyszukać serwis przeznaczony do sprawdzania numerów. Należy to zrobić za pomocą przeglądarki internetowej, więc oczywiście będzie tutaj potrzebny dostęp do Internetu. Po wykonaniu tego korku należy wpisać wybrany numer w odpowiednim miejscu. Twórcy takich stron starają się jak najbardziej uwidocznić takie miejsca, więc każdy na pewno je zauważy. Podpowiemy, że zazwyczaj jest to pole, które znajduje się w centralnej lub górnej części strony. Są to jedyne kroki, które należy wykonać, aby uzyskać dostęp do informacji. Brzmi prosto, prawda? Bo takie właśnie jest!

Jakie informacje są tam dostępne?
To jakie informacje uzyskamy zależy od wybranej strony. Jednak na każdej stronie uzyskamy dane dzwoniącego, dowiemy się wtedy czy dzwonił konsultant jakiejś firmy czy może był to tak zwany „głuchy telefon”. Takie informacje mogą być zawarte w komentarzach użytkowników, a nie jednoznacznie opisane na stronie. Oprócz tego możemy dowidzieć się z jakiej sieci pochodzi numer oraz to jak często ten numer był sprawdzany przez inne osoby.

Czy znajdę tam każdy numer?
Zwykle ilość numerów, które są dostępne w takich serwisach jest zależna od użytkowników tych stron. A to dlatego, że właśnie internauci mają największą wiedzę, którą zdecydowali się podzielić. W ten sposób nie tylko wszyscy możemy korzystać z tych cennych informacji, ale także rozwijać te serwisy. Dlatego zachęcamy do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami z nieznanymi numerami.

Skąd wiem, że informacje dostępne na stronach są prawdziwe?
Oczywiście nigdy nie mamy całkowitej pewności, że informacje, które znajdują się w Internecie są prawdziwe. Ale jeśli wybierzemy dobrą stronę, która jest zaufana to ryzyko tego, że uzyskamy nieprawdziwe dane minimalizuje się praktycznie do zera. Właśnie dlatego wybór strony jest niezwykle ważny.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl