08.12.2021, 08:34 | czytano: 708

Czy zdążysz wynająć BMW tuż przed Świętami? (art. sponsorowany)

Kończy Ci się leasing? Zbliża się koniec umowy najmu auta? A może chcesz zmienić Twój samochód na nowszy i szukasz różnych rozwiązań. Coraz popularniejszą alternatywą w stosunku do kupna staje się wynajem długoterminowy. Czy warto sięgnąć po tę opcję jeszcze przed Świętami?
Czy koniec roku to dobry moment na najem długoterminowy?
Koniec roku to dla wielu z nas szczególny czas w dużej mierze ze względu na zbliżające się Święta. To również okres, w którym mamy tendencję do refleksji i planowania co wydarzy się w nadchodzącym roku. Ostatnie miesiące w kalendarzu to także moment na przedświąteczne zakupy i poszukiwanie wyprzedaży oraz wszelkiego rodzaju okazji. Punkty kulminacyjne to oczywiście Black Friday oraz Cybermonday, ale wzmożone zakupy trwają aż do końca grudnia. 
Producenci samochodów nie pozostają w tyle i często organizują wyprzedaże rocznika. Dzięki temu nowe auta można nabyć w dość dogodnych cenach, z czego korzystają także firmy zajmujące się wynajmem i leasingiem. Wynajem długoterminowy może okazać się w tym okresie bardzo korzystnym rozwiązaniem nie tylko ze względów finansowych, ale również prawnych. Eksperci prognozują, że wprowadzana od nowego roku zmiana przepisów odnośnie leasingu i wynajmu może przynieść wzrost zainteresowania na korzyść tego drugiego rozwiązania. Warto więc zastanowić się nad możliwością wynajmu pojazdu jeszcze w tym roku nawet jeśli samochód miałby trafić do nas w styczniu lub lutym. Ewentualny wzrost zainteresowania najmem może bowiem wpłynąć na wzrost cen oraz zmniejszyć dostępność samochodów. 
Wynajem długoterminowy BMW przed świętami
Planując wynajem długoterminowy konkretnej marki — jak w tym przypadku BMW — należy również pamiętać o wspomnianej już dostępności modeli. Obecny globalny kryzys wpłynął także na całą branżę motoryzacyjną. Słaba dostępność podzespołów, zawirowania w dostawach i wstrzymane produkcje znacząco wpłynęły na dostępność samochodów na rynku. Problemy producentów przekładają się na problemy Klientów. Gorsza niż dotychczas dostępność samochodów oraz czas oczekiwania na konkretne modele tyczy się również wynajmu. 
Decydując się na wynajem długoterminowy tuż przed świętami, warto mieć na uwadze wspomniane aspekty. Nie oznacza to, że wynajmujący nie oferują samochodów dostępnych od ręki. W przypadku BMW jeszcze przed świętami można wynająć np. popularną serię 5. Sprawdź, zalety najmu długoterminowego i dostępność modeli jeszcze przed końcem roku! 
Zobacz pełną wersję podhale24.pl