19.10.2022, 09:30 | czytano: 446

Jak ubiegać się o odszkodowanie za potrącenie pieszego? (art. sponsorowany)

Pieszy, który stał się ofiarą wypadku drogowego i został potrącony na pasach, najczęściej ma możliwość ubiegania się o otrzymanie odszkodowania za doznane szkody. W jaki sposób można je uzyskać?
 

Kiedy pieszy może otrzymać odszkodowanie za potrącenie?


W pierwszej kolejności, aby ocenić, czy odszkodowanie za potrącenie pieszego przysługuje, konieczne jest określenie winnego zdarzenia drogowego.
 
Gdy pieszy przekraczał pasy prawidłowo, wówczas wina najczęściej jest niezaprzeczalna i leży po stronie drugiego uczestnika ruchu. Zdarza się jednak, że pieszy przekraczał pasy i nie patrzył na boki, ponieważ korzystał z telefonu albo przekraczał jezdnię w nieprzeznaczonym do tego miejscu. Wówczas sąd może orzec o współwinie albo też o winie pieszego, co zamyka drogę do uzyskania odszkodowania.
 
Wobec tego sprawy tego typu, które są skomplikowane, najczęściej trafiają do sądu, więc dopiero po rozprawie i wydaniu wyroku będzie można określić, kto wywołał zdarzenie i ewentualnie ubiegać się o odszkodowanie potrącenie pieszego - https://apo24.pl/
 

Potrącenie pieszego – jak uzyskać odszkodowanie?


Aby otrzymać odszkodowanie za potrącenie pieszego, konieczne jest w pierwszej kolejności zwrócenie się do ubezpieczyciela sprawcy. To najczęściej towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają wtedy odszkodowania poszkodowanym.
 
Zdarza się jednak, że wypadek wywołał sprawca, który nie był ubezpieczony. W takim przypadku konieczne jest wytoczenie sprawy bezpośrednio przeciwko sprawcy.
 

Jak łatwiej uzyskać odszkodowanie za potrącenie?


Jako że sprawy dotyczące potrącenia pieszego na pasach mogą być złożone i czasochłonne, bardzo dobrym wyborem może być wtedy skorzystanie z usług kancelarii prawnej. Prawnik będzie mógł w takim przypadku kompleksowo zająć się sprawą klienta i pomóc mu w uzyskaniu jak najwyższego odszkodowania za doznane przez niego szkody.
 
W prowadzeniu takich spraw specjalizują się kancelarie prawne, które określane są mianem odszkodowawczych. Posiadają one duże doświadczenie w tego typu sprawach, dlatego też mogą one zapewnić klientom pełną pomoc, między innymi związaną ze:
  • zbadaniem zasadności ubiegania się o odszkodowanie

  • przygotowaniem odpowiednich pism

  • przekazaniem pism do właściwych podmiotów

  • reprezentowaniem w kontaktach z podmiotami

  • reprezentowaniem w sądzie

  • ubieganiem się o wypłatę odszkodowania


Gdy zatem doszło do potrącenia pieszego, w takim przypadku najczęściej istnieje możliwość otrzymania odszkodowania za doznane szkody. Dzięki pomocy doświadczonego prawnika można w takim przypadku uzyskać wypłatę stosownej kwoty.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl