13.11.2022, 11:29 | czytano: 5148

74 sekundy ze Skomielnej do Naprawy

Od wczorajszego popołudnia cieszymy się nowym tunelem na zakopiance. Przejazd ze Skomielnej do Naprawy lub z Naprawy do Skomielnej zajmuje teraz niewiele ponad minutę, i lepiej nie skracać tego czasu.
Jak poinformowano w tunelu, obok najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa zainstalowano też odcinkowy pomiar prędkości, który ma zdyscyplinować kierowców.
Odcinkowy pomiar prędkości działa tak, że odnotowuje czasy przejazdu punktów kontrolnych na określonym odcinku i oblicza na tej podstawie średnią prędkość pojazdu. Nie wiemy gdzie dokładnie zainstalowano punkty pomiarowe w tunelu, ale można spodziewać się, że są na wjeździe i wyjeździe z niego. Dzieli je zatem dystans około 2 kilometrów.

Ile zatem czasu powinien nam zająć przejazd tunelem? Dopuszczalna w nim prędkość wynosi 100 km/h, choć może się to zmieniać. Aktualna dopuszczalna prędkość wyświetlana jest na znakach i trzeba zwracać na to uwagę. Jeśli jednak nie dzieje się nic co ogranicza prędkość, możemy poruszać się z prędkością 100 km/h co oznacza, że pokonanie tunelu zajmie nam około 74 sekundy. Oczywiście prędkość należy dopasować do warunków na drodze i nie osiągać zawsze maksymalnej dopuszczonej, ale tyle właśnie powinien zająć przejazd w optymalnych warunkach. Jeśli zajmie dłużej, nic się nie stanie. Jeśli jednak zajmie mniej i nasz pojazd pojawi się na "wyjazdowym" punkcie kontrolnym szybciej niż po 74 sekundach możemy spodziewać się kłopotów. Oznaczało to będzie, że w tunelu musieliśmy poruszać się szybciej niż wolno.

W takiej sytuacji możemy spodziewać się pamiątki z nowego tunelu w postaci fotografii załączonej do mandatu od Policji lub Inspekcji Transportu Drogowego.wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kloss24.11.2022, 17:31
Mydlenie oczu - ściemy ciąg dalszy .
Góral13.11.2022, 12:42
A taki sam odcinek z Nowego Targu do Klikuszowej dzisiaj 2 godziny.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl