26.02.2023, 22:15 | czytano: 413

Poznaj strzelanie. Najlepsza strzelnica w Krakowie i okolicy (art. sponsorowany)

Wypad na strzelnicę to dobry pomysł na świetną zabawę – może to potwierdzić każda osoba, która chociaż raz spróbowała. Strzelanie z broni palnej uczy cierpliwości, pozwala lepiej poznać samego siebie i zapewnia niezapomniane wrażenia. Strzelnice w całym kraju wyrastają jak grzyby po deszczu, a chętnych nie brakuje. Interesuje cię taka forma rozrywki?
Lubisz adrenalinę i chciałbyś miło spędzić wolny czas? W takim razie doskonale trafiłeś. W tym artykule wyjaśnimy, o czym warto pamiętać planując wyjście na strzelnicę. Podpowiemy też, gdzie jest naprawdę fajna strzelnica w Krakowie.

Kto może strzelać na strzelnicy?

Wizyta na strzelnicy to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i relaks po ciężkim dniu. Taka rozrywka pozwala oderwać się od codzienności i poprawić samopoczucie, zapewniając przy okazji intensywny trening. Strzelanie dostarcza dużo emocji i adrenaliny, wprowadza w życie nowe doświadczenia i pozwala w szybki sposób rozładować napięcie. Co ważne, w strzelaniu można wziąć udział bez pozwolenia na broń. Aktualnie obowiązujące przepisy prawa mówią bowiem, że w przypadku użycia broni w celach sportowych, rekreacyjnych i szkoleniowych na strzelnicy uprawnienia nie są wymagane. Oczywiście w strzelaniu mogą wziąć udział również osoby posiadające pozwolenie. Aby móc korzystać z własnego pistoletu niezbędny jest odpowiedni dokument lub ważna legitymacja strzelecka. A co z osobami, które nie ukończyły 18 roku życia? W tym przypadku wszystko zależy od regulaminu konkretnego obiektu. Coraz więcej strzelnic decyduje się jednak na dopuszczenie do strzelania również nieletnich – oczywiście warunkiem koniecznym jest pisemna zgoda opiekuna lub jego obecność podczas treningu.

Jak przygotować się do wyjścia na strzelnicę?

Masz zamiar wybrać się na strzelnicę? Nie zapomnij odpowiednio się przygotować aby ta rozrywka była dla ciebie pełną przyjemnością. Po pierwsze, zanim udasz się na strzelnicę zadbaj o odpowiedni ubiór. Twoje ubranie powinno być swobodne i nie krępować ruchów (ale nie może być też zbyt luźne). W tym przypadku płaszcze, koszule czy obszerne swetry zdecydowanie odpadają. Najlepszym rozwiązaniem będzie strój sportowy, który zapewni ci komfortowy i bezpieczny trening. Jeśli wybierzesz strzelnicę odkrytą, pamiętaj by wziąć pod uwagę warunki panujące na zewnątrz. Warto wtedy ubrać się na cebulkę (zwłaszcza w zimie), by w razie potrzeby móc zdjąć z siebie jedną, wierzchnią warstwę. Kolejna sprawa to obuwie. Należy zabrać ze sobą sprawdzone, rozchodzone buty na płaskiej podeszwie, w których czujesz się pewnie. Zastanawiając się nad tym, jak przygotować się do wyjścia na strzelnicę, nie zapomnij o dokumencie tożsamości. Będziesz musiał okazać go obsłudze przed wejściem.

Gdzie strzelać w Krakowie?

W mieście Kraków jest kilka profesjonalnych strzelnic. Występują one w różnych wariantach: od kameralnych, krytych obiektów, po nowoczesne kompleksy strzeleckie na otwartej przestrzeni z kilkunastoma stanowiskami. Strzelnice w Krakowie są zlokalizowane w centrum i na obrzeżach. Wszystkie obiekty umożliwiają strzelanie dla osób posiadających pozwolenie na broń oraz dla amatorów rozpoczynających przygodę z tą dyscypliną sportu. Krakowskie strzelnice oferują duży wybór najnowocześniejszej oraz klasycznej broni palnej. Strzelcy mogą ćwiczyć swoje umiejętności (celować i oddawać strzały, a także ładować, rozładowywać i trzymać broń) pod czujnym okiem instruktorów.

Którą strzelnicę w Krakowie naprawdę warto wybrać?

Jeśli chciałbyś spróbować strzelania w bezpiecznych i komfortowych warunkach, z pewnością przypadnie ci do gustu strzelnica sportowa w Krakowie Cracow Shooting Academy. To najbardziej nowoczesny obiekt strzelecki w południowej Polsce, gdzie można poćwiczyć strzelanie przy pomocy doświadczonych instruktorów. Jednym z największych jego atutów jest położenie w dogodnej lokalizacji. Bez trudu dojedziemy tu komunikacją miejską. Na miejsce regularnie kursują autobusy o numerach 123, 125 i 128 – przystanek znajduje się zaledwie 150 metrów od strzelnicy. Osób zmotoryzowane mogą natomiast skorzystać z bezpłatnego parkingu znajdującego się na terenie obiektu. Oferta strzelnicy na Surzyckiego 16 jest bogata i bardzo różnorodna. To duża, stylowa i znakomicie wyposażona strzelnica kryta, która dysponuje szerokim wachlarzem broni palnej. Dostępny arsenał jest dostosowany do wymagań różnych grup klientów. Postrzelać mogą tu zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Strzelnica k. Rybitw w Krakowie oferuje atrakcyjne pakiety strzeleckie: można wypróbować tu strzelanie z różnych rodzajów broni w atrakcyjnej cenie. Cracow Shooting Academy prowadzi też szkolenia z zakresu strzelectwa bojowo-obronnego i praktyczno-obronnego. Poza strzelaniem indywidualnym istnieje również możliwość organizacji różnego rodzaju eventów, jak urodziny, wieczory kawalerskie czy imprezy integracyjne dla firm. Oprócz stanowisk strzeleckich na terenie obiektu jest też pub, w którym można miło spędzić czas, a także wyznaczone miejsce na ognisko i grilla. Jeśli szukasz rozrywki, która zapewnia ekstremalną dawkę adrenaliny, wypad na strzelnicę przy Cracow Shooting Academy będzie strzałem w dziesiątkę!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl