01.06.2024, 07:30 | czytano: 360

Jak wybrać wagę dźwigową do ciężkich ładunków (art. sponsorowany)

Waga zawieszana
Wagi dźwigowe są niezbędne, gdy trzeba zważyć ładunek w zawieszeniu lub w ruchu.
Ten rodzaj sprzętu jest z powodzeniem stosowany w produkcji i logistyce. Urządzenia tego typu są z powodzeniem wykorzystywane w produkcji i logistyce. Wagi zawieszane dostępne są w szerokim asortymencie na stronie internetowej Vagar.  

Kryteria wyboru


Charakterystyka ciężkich wag dźwigowych wpływa na właściwy wybór. Istotne:
 1. Maksymalny limit ważenia. Dzięki dodaniu do maksymalnych wartości masy ładunku, który ma być mierzony za pomocą urządzenia, możliwe będzie wyeliminowanie możliwości uszkodzenia czułego czujnika w wyniku nadmiernych obciążeń - statycznych i dynamicznych.
 2. Dyskretność - wartość podziału kalibracyjnego. W zależności od modelu wagi, klasy, wskaźniki mogą się różnić. Dlatego należy wybrać najlepszą opcję, zgodnie z celami.
 3. Stopień ochrony IP jest oceniany w zależności od warunków pracy sprzętu. Potrzebny jest odpowiedni poziom ochrony przed kurzem i wilgocią, wstrząsami, zgodnie z warunkami użytkowania.

Porównanie różnych typów wag dźwigowych do ciężkich ładunków pomoże ci nie dokonać złego wyboru.

Wagi dźwigowe - różnorodność typów


Dla różnych ciężarów można wybrać odpowiedni sprzęt do ważenia dźwigów. Nowoczesne modele są sterowane za pomocą specjalnego kanału radiowego, a transmisja danych może odbywać się również przez bluetooth.

Waga hakowa

Nowoczesne wagi dźwigowe:
 • posiadają akumulator, dzięki któremu w przypadku awarii zasilania sprzęt będzie działał w trybie autonomicznym;
 • mogą być umieszczone w dowolnym miejscu w magazynie;
 • posiadają zabezpieczenie przed przeciążeniem - dwieście procent maksymalnego limitu ważenia
Różnice między modelami:
 • przez charakterystykę techniczną i podstawę elementu;
 • przez rodzaj połączenia z operatorem;
 • pod względem funkcjonalności.
Modele nowej generacji
Aby docenić maksymalną funkcjonalność i wygodę w obsłudze wag dźwigowych, warto zwrócić uwagę na modele nowej generacji:
 • z możliwością sterowania z gadżetów mobilnych;
 • z możliwością jednoczesnego sterowania kilkoma wagami;
 • z integracją otrzymanych danych z programami księgowymi towarów i równoległą kontrolą.

Podstawowe funkcje


Podstawowe funkcje to pomiar masy, kompensacja tary. Ponadto istnieją dodatkowe ważne funkcje:
zerowanie i ustalanie wagi;
oszczędzanie energii i przełączanie trybów wyświetlania;
sumowanie i stabilizacja odczytów;
Wybierając wagi dźwigowe do ciężkich ładunków, warto zwrócić uwagę na specjalne typy urządzeń ważących:
 1. Modele odporne na wstrząsy z mocnym korpusem wykonanym z wytrzymałego stopu aluminium, zdolne do pracy w trudnych warunkach, w dziedzinie ciężkiej metalurgii i na placach budowy.
 2. Wagi wysokotemperaturowe - są poszukiwane w odlewni, gdzie temperatura przekracza tysiąc stopni. Korpus urządzenia wykonany jest ze specjalnego stopu, z wysokimi wskaźnikami odporności na ciepło. Ekran termiczny chroni wyświetlacz wskaźnika.
 3. Modele drukujące czeki są sterowane za pomocą pilota zdalnego sterowania zdolnego do wysyłania i odbierania sygnałów radiowych oraz przesyłania wyników do drukarki drukującej czeki, która jest wbudowana w sprzęt.

Gdzie kupić wagi dźwigowe do ciężkich ładunków to ważne pytanie dla wielu osób. I w tym przypadku warto zajrzeć na stronę Vagar, gdzie prezentowany jest wózek z wagą oraz różnorodny sprzęt do ważenia.

Wagi dźwigowe to najlepszy wybór


Wybór wagi dźwigowej do ciężkich ładunków obejmuje następujące ważne punkty:
 1. Rodzaj haka odgrywa ważną rolę - obrotowy lub stały. W zależności od potrzeby obracania ładunku podczas zawieszenia, można dokonać właściwego wyboru.
 2. Kiedy załadunek i rozładunek jest konieczny, ważne jest posiadanie certyfikatu kalibracji dla przyrządów pomiarowych.
 3. Wysoki udźwig jest podstawową cechą wag dźwigowych. Zdalne sterowanie za pomocą pilota pozwoli na łatwą regulację tary i maksymalne wykorzystanie innych funkcji.

Wybierając wagę do podnoszenia i ważenia, należy dokonać dokładnej oceny z technicznego punktu widzenia. Modele renomowanych marek są gwarancją bezpieczeństwa konstrukcji.
Eksperci z Vagar mogą podpowiedzieć, jak wybrać wagi dźwigowe do różnych zastosowań. Zadzwoń po bezpłatną konsultację. Będą w stanie udzielić kompetentnych wyjaśnień i pomóc uniknąć błędów w wyborze.
Wagi dźwigowe do różnych zastosowań.
W zależności od warunków pracy, a także innych ważnych czynników, wybór modeli urządzeń do ważenia dźwigów może się różnić. Dokonując właściwego wyboru, można połączyć załadunek i rozładunek oraz ważenie ciężkich ładunków. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu.
Nowoczesne wagi pomostowe w Vagar oferują najlepsze rozwiązania w przystępnych cenach.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl