26.03.2014, 15:26 | czytano: 1020

Miejska Biblioteka Publiczna jak nowa

Fot. UM Zakopane
ZAKOPANE. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Bożena Gąsienica oprowadziła dziś dziennikarzy po świeżo wyremontowanej bibliotece. – To dla mnie specjalny czas, bo udało się zrealizować dokładnie to, co sobie założyliśmy – mówiła.
Remont instytucji trwał ponad półtora roku. – Najlepsze porównanie będą mieli ci, którzy bywali w bibliotece wcześniej i wiedzą, jak wyglądała - mówiła Bożena Gąsienica. – Kraty w oknach, stare biurka, obdrapane blaty, rozlatujące się krzesła zastąpiły między innymi całkiem nowe meble i odmalowane ściany - dodała.
Przyznała również, że to nie jest jedyna metamorfoza, jaką przeszła instytucja. – Zdajemy sobie sprawę ze spadku czytelnictwa, dlatego biblioteka dzisiaj nie może być tylko miejscem wypożyczenia książki- musi oferować jeszcze coś ponad to. U nas dlatego będą odbywać się na przykład wernisaże prac zakopiańskich artystów- tłumaczyła.

Na przybyłych gości i czytelników czekają oczywiście książki, w tym nowości rynkowe, prasa i możliwość skorzystania z komputerów. Co ważne miejsce przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: UM Zakopane, oprac. r/
komentarze
Czytelnik26.03.2014, 18:49
Czyli mam rozumieć, że poprzedni Pan Dyrektor Mantyka, wg nowej szefowej był nic nie wartym ignorantem? Oj trochę wstyd, bo "łaska pańska na pstrym koniu jedzie". Za parę lat, ktoś inny powie:"...bo przedtem...a teraz..." Proszę pomyśleć i życzę powodzenia.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl