01.04.2014, 12:10 | czytano: 1410

Msza Papieska na szczycie wygasłego wulkanu

W środę 2 kwietnia w Kluszkowcach, na szczycie góry Wdżar o godzinie 20:30 odprawiona zostanie polowa Msza Święta z okazji 9. rocznicy śmierci bł. Jana Pawła II.
- Na górze mieszkańcy Kluszkowiec, Krośnicy, Mizernej, Maniów, Czorsztyna, a także turyści wypoczywający w okolicy będą wychwalać Pana za wielki dar, jakim dla Kościoła było życie i posługa Papieża Słowianina - informuje w imieniu organizatorów Pior Twardowski. - Szczyt tej góry znał Jan Paweł II. Będąc jeszcze biskupem przemierzał z młodzieżą Gorce, a tuż przed Konklawe, na którym został wybrany na Stolicę Piotrową, u podnóża Wdżaru spotkał się z oazową młodzieżą z archidiecezji krakowskiej. To właśnie przez te spotkania Związek Podhalan z Kluszkowiec z Parafią Matki Bożej Częstochowskiej i przy wielkiej otwartości stacji narciarskiej Czorsztyn-ski, od lat organizuje Msze Papieskie. Jedną w rocznicę śmierci na szczycie, a drugą w okresie letnim w Wąwozie Papieskim, przez który przebiega malownicza i urocza ścieżka przyrodniczo-kulturowa. Trasa wiedzie dawnym wyrobiskiem w kamieniołomie. To tym bliższe, bo przecież Karol Wojtyła, wiedział jaka to mordercza praca.

Mszę Świętą na szczycie wulkanu sprawować będą ojcowie Karmelici Bosi - opiekujący się od wielu lat parafią w Kluszkowcach. Dojazd na szczyt zapewnia obsługa stacji Czorsztyn-ski. Każdy będzie mógł za darmo wyjechać na górę kolejką krzesełkową.

oprac. r/
komentarze
mir01.04.2014, 15:23
Pomódlcie się jeszcze za duszę Adama Kinaszewskiego. Tak przystoi prawdziwemu katolikowi.
niedowiarek01.04.2014, 15:12
A wsxzyscy się zmieszcza na szczycie?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl