07.04.2014, 15:50 | czytano: 1643

Narciarstwo szybkie na Kasprowym Wierchu

Impreza pn. „Kasprowy Speed Ski” zbliża się wielkimi krokami. 12 kwietnia na trasie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu pojawi się Jędrzej Dobrowolski - rekordzista Polski w narciarstwie szybkim. Najlepszy polski zawodnik Speed Ski weźmie udział w pokazowym treningu, otwartym dla wszystkich miłośników narciarstwa.
Podczas imprezy odbędą się również zawody dla młodych adeptów narciarskich – chętni będą mogli zmierzyć się z Jędrzejem Dobrowolskim. Prędkości uzyskiwane przez zawodników podczas zjazdów Speed Ski są bardzo wysokie, zatem tym razem przyjmą one formę bezpiecznej zabawy.
- Z zainteresowaniem śledzimy poczynania Jędrzeja w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie szybkim - mówi Piotr Gosek, prezes Polskich Kolei Linowych. - Dzięki wielkiemu talentowi i ciężkiej pracy na treningach należy on dzisiaj do ścisłej światowej czołówki. Decyzja o wsparciu naszego reprezentanta była strzałem w dziesiątkę. Sukcesy Jędrzeja pokazują, że Kasprowy Wierch jest świetnym miejscem do uprawiania narciarskich sportów szybkościowych, jak np. Speed Ski. Stworzyliśmy tutaj warunki do treningu i kiedy tylko pogoda na to pozwala, Jędrzej szlifuje formę na naszych stokach. 12 kwietnia publiczność i uczestnicy będą mogli przekonać się o wyjątkowości naszych stoków, a także przyjrzeć z bliska tej ciekawej dyscyplinie, która w Polsce dopiero zdobywa fanów.

Rozpoczęcie imprezy zaplanowane jest na godzinę 8 rano. Będzie to jedyny w tym roku zjazd Jędrzeja Dobrowolskiego w Polsce.

Źródło: materiały prasowe, orpac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl