16.04.2014, 23:52 | czytano: 1006

Bezpieczeństwo w sieci - czyli jak się bawić i uczyć w cyberprzestrzeni (zdjęcia)

zdj. Zbigniew Krauzowicz
Filia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu przeprowadziła kolejne spotkanie z dziećmi klas II i III, którego wiodącym tematem było bezpieczeństwo. Z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 spotkali się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu: asp. sztab. Renata Ossowka, asp. Mariusz Ciesielski oraz st. sierż. Dorota Garbacz.
Podczas spotkania dzieci miały okazję wysłuchać, a przede wszystkim porozmawiać o wielu zagrożeniach, nie tylko w cyberprzestrzeni, ale również w życiu realnym. Goście wyjaśnili im, jak należy reagować podczas nieoczekiwanego spotkania z obcym człowiekiem lub jak zachować się w sytuacjach zagrażających życiu. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając liczne pytania, jednocześnie dzieląc się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy, tj. kajdanki, lizak policyjny czy kamizelka kuloodporna. Dzięki fachowemu przeprowadzeniu zajęć, wzrosła świadomość zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów.
źródło: Filia Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, zdj. Zbigniew Krauzowicz
komentarze
kierowca17.04.2014, 11:09
Pani Ossowska jest extra, żeby wszyscy w policji tacy byli....pozdrowienia dla wszystkich policjantów, duża buźka !
Wolowaty ze Skrzypnego17.04.2014, 10:19
Mnie to się od zawsze podoba ta starsza policjantka.Już jak chodziłem na Kokoszków to byłem pod wrażeniem jak w trójkę spacerowały po korytarzu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl