20.05.2014, 22:32 | czytano: 874

Potrójny sukces „Serdocków” z Podszkla

Na Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kłos” w Zebrzydowicach - Dziecięcy Zespół Regionalny „Serdocki” odniósł potrójny sukces. Zdobył I miejsce w kategorii zespołów prezentujących tradycyjne zwyczaje i obrzędy ludowe, I miejsce w śpiewie i III miejsce kapela, która rywalizowała z dorosłymi.
W festiwalu brało udział ponad 110 zespołów i solistów.
Dyrektor zebrzydowickiego GOK, Małgorzata Guz, podkreśliła, że zawsze cieszy ją udział w imprezie najmłodszych: - Serce rośnie, gdy widzimy na scenie już małe dzieci w strojach regionalnych, które kultywują regionalną kulturę, gwarę. Śpiewają ludowe pieśni i to na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza te z Orawy - mówiła.

Dodatkowo "Serdocki" koncertowały w Auli WSD oo. Bernardynów w Sanktuarium Kalwarii Zebrzydowskiej. Uświetniły obchody jubileuszu VII Pielgrzymki Członków i Sympatyków Regionalnych Towarzystw Kultury organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, gdyż najmłodsi zaprezentowali piękny śpiew, taniec i wyśmienitą grę na pasterskich dzwonkach. Widzów zachwyciła naturalność i spontaniczność zespołu, stąd też nie szczędzili im pochwał.

mat. prasowy, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl