22.05.2014, 21:47 | czytano: 3249

Festiwal Nauki w Nowym Targu

zdj. arch. Michała Adamowskiego
NOWY TARG. W najbliższą sobotę, 24 maja na Rynku zorganizowany zostanie Festiwal Nauki. Impreza łącząca nowoczesne eksperymenty naukowe z tradycją i kulturą regionu rozpocznie się o godz. 13.00.
Impreza organizowana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, lidera projektu EDUSCIENCE oraz Miasto Nowy Targ potrwa do wieczora. W tym czasie na scenie odbędą się pokazy naukowe. - Uczestnicy Festiwalu przekonają się, że nauka wcale nie jest nudna, bo jak tu nudzić się, gdy na scenie wybuchają arbuzy, płoną kolorowe ognie, pojawiają się fotobłyski i tumany białego dymu? Pokażemy także, że nie wszystko, co odbierają nasze zmysły jest prawdziwe - czy to magia czy może tylko nauka? Kiedy mózg człowieka płata mu figle? - zapowiadają organizatorzy.
Pokazy naukowe na scenie będą przeplatane występami miejscowych zespołów. Na scenie pojawią się m.in. uczniowie z Zespołu Wokalno-Tanecznego z Gimnazjum Nr 1, Zespół Rockowy "ABACUS", Zespół wokalny "Septyma", Zespół Góralski "Mali Śwarni", a na zakończenie Dawid Pietrzak pokaże swoje umiejętności akrobatyczne na motocyklu.

Przez cały czas trwania Festiwalu będzie można wziąć udział w eksperymentach naukowych w specjalnie do tego celu przygotowanych namiotach. Na uczestników imprezy czekają także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej informacji w Scenariuszu Festiwalu.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
wasza basia27.05.2014, 13:40
a gdzie relacja z imprezy? ktoś zaspał?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl