26.05.2014, 16:01 | czytano: 1735

"Kardynał Karol Wojtyła do Nowotarżan" - promocja nowej książki Marka Fryźlewicza (zdjęcia)

NOWY TARG. W sali obrad Urzędu Miasta odbyła się promocja książki burmistrza Marka Fryźlewicza "Kardynał Karol Wojtyła do Nowotarżan". Autor zgromadził kazania i wystąpienia kard. Karola Wojtyły do nowotarżan i do uczestników spotkań oazowych w Krościenku i Tylmanowej.
Burmistrz Fryźlewicz nie ukrywa, że jego hobby jest historia miasta i regionu. W nią w naturalny sposób wplotła się osoba dziś już świętego Jana Pawła II, a kiedyś kardynała i Metropolity Krakowskiego Karola Wojtyły, który z racji posługi biskupa Krakowa odwiedzał również nasze miasto. Nie zapomniał o nim zresztą również podczas pierwszej wizyty do Polski jako papież, ale to już inna historia.
- Zaczęło się od dwóch kazań, które wpadły mi w ręce, resztę zdobyłem dzięki życzliwości i zachęcie ks. kard. Stanisława Dziwisza – opowiadał genezę publikacji Burmistrz. - Książka zawiera w większości niepublikowane do dzisiaj kazania i wystąpienia kard. Karola Wojtyły skierowane do nas w Nowym Targu, aczkolwiek nie wszystkie jak przyznaje sam autor, ponieważ jak się okazało, Instytut Pamięci Narodowej nie ma wszystkich nagrań kardynała prowadzonych przez bezpiekę.
Wśród licznych zaproszonych gości, w tym mocnej reprezentacji duchowieństwa, ważne miejsce zajął ks. prof. Kazimierz Panuś, kapelan Jana Pawła II i pracownik Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, a także prezes Polskiego Towarzystwa Teologicznego, wykładowca homiletyki i przede wszystkim autor obszernego wprowadzenia do książki.

źródło: UM Nowy Targ, zdj. Mateusz Zamojski
komentarze
portier27.05.2014, 14:24
do obserwator i wyborca

święte słowa!!!!!!!!!!!!
obserwator27.05.2014, 07:57
Powiem szczerze, nie interesuję się polityką, ale coś mi się wydaje, że wybory się zbliżają. Promocja książki tego człowieka nie może być przypadkowa. Swój elektorat trzeba zmobilizować i kościół zaangażować. Taka sitwa jak w NT to mało gdzie jest. Nowotarzanie najwyższy czas rozpieprzyc ten układ.
wyborca26.05.2014, 16:08
kiełbasa przedwyborcza......
Zobacz pełną wersję podhale24.pl