29.05.2014, 21:30 | czytano: 5139

Dwa dni dla dzieci w Rabkolandzie

RABKA-ZDRÓJ. "Nie tylko 1. ale również 2. czerwca będziemy w tym roku świętować Dzień Dziecka w Rabkolandzie!" - zapowiadają pracownicy rabczańskiego wesołego miasteczka.
W niedzielę na specjalnie powiększonej scenie wystąpi Rafał Mulka, iluzjonista prowadzący na kanale You Tube Akademię Magii. Tym razem wystąpi na żywo w Rabkolandzie.
1 czerwca zapowiada się też bardzo teatralnie. Wystąpi Teatr Bajdurka, który zaprezentuje bajkę „O niegrzecznym Filipku, zielonym ogonie, czarach i co z tego wynikło“. Spektakl uzmysławia dzieciom zależność między człowiekiem, a przyrodą. Uczy poszanowania otaczającej nas przyrody oraz szacunku dla innych - szczególnie starszych.

Ponadto jak w każdy weekend w tym sezonie, dzieci będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w lekcjach Teatrzyku Pacynka, które poprowadzi Pan Kukiełka. Czekać też będzie mnóstwo konkursów, w których rozdawane będą karnety na przejażdżki karuzelami.

Drugiego czerwca w poniedziałek, odbędzie się tradycyjna impreza dla wszystkich dzieci Podhala, Spisza i Orawy – Przedsiębiorcy wspomnianych regionów Dzieciom. Dzięki posłowi Andrzejowi Gutowi Mostowemu oraz hojnym sponsorom wiele dzieci będzie mogło pobawić się w Rabkolandzie za darmo. W ten dzień dzieci z wielu podhalańskich, spiskich i orawskich szkół zostaną do wesołego miasteczka dowiezione autokarami.

- Oczywiście wszystkie występy są tylko dodatkiem do tego co stanowi kwintesencje spędzenia udanego Dnia Dziecka czyli karuzel! W Rabkolandzie mamy 34 atrakcje w tym ulubione przez Was duże karuzele Balerina, Can-Can, Musik Ekspres, łódź wiking ,wielkie koło młyńskie i autoskooternie. To tylko część ulubionego przez dzieci repertuaru, który wypełnia ponad 25 innych atrakcji. W tym roku dzięki współpracy z niemiecką firmą Heimotion w Rabkolandzie uruchomiona została pierwsza w Polsce atrakcja, która przeniesie Was w kompletnie inny – cyrkowy świat. Wielki Cyrk Rabkoland to kilkanaście scen, w których 96 ruchomych figur tj. akrobaci, tygrysy, wielkie słonie, lwy, klauni i orkiestry gra i tańczy specjalnie dla Was - zapowiada Czesław Bajer.
Dla tych, którzy lubią się bać nie zabraknie emocji w odnowionym Pałacu Strachów, w którym zamieszkała teraz pewna straszna rodzina. Nowością tego sezonu jest również Muzeum Rekordów i Osobliwości, które zaspokoi wszystkich głodnych wiedzy, dzięki wielu interaktywnym eksponatom.

opr.s/ zdj. archiwum Rabkolandu
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl