01.06.2014, 11:51 | czytano: 1991

Zako-Twory – I Zakopiańskie Targi Dizajnu (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Na ostatnim piętrze budynku przy ul. Krupówki 4a odbyły się Zako-Twory – I Zakopiańskie Targi Dizajnu. Wielbiciele rękodzieła mieli możliwość kupienia dizajnerskich tworów – przedmiotów codziennego użytku, wyprodukowanych w niebanalny, artystyczny sposób.
Wśród 32 wystawców biorących udział w Targach byli producenci m.in. biżuterii tworzonej ze zużytych deskorolek, czy drukowanej na drukarce 3D, ubrań, zabawek a nawet mebli – wszystko ręcznej roboty, w niepowtarzalnym stylu.
rkw/zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
Ika01.06.2014, 17:09
W Polsce nadużywane są słowa design i projektowanie - w 80 % mamy do czynienia z zżynaniem , produkcją i rzemiosłem a nie designem i projektowaniem . Zako-Twory to w sumie określenie adekwatne , bo to bardziej Twory patrząc na zdjecia . Marzę o większej skromności i wyższym poziomie , nie zbliżajmy się do tej strasznej chińszczyzny . I miejmy trochę więcej skromności - kupienie półfabrykatów średniej lub kiepskiej wartości , poskładanie tego " do kupy " nie jest projektowaniem a z nas nie czyni ARTYSTÓW , to jakaś polska choroba . " Polska bylejakością stoi " .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl