01.06.2014, 23:11 | czytano: 2554

Dawać radość, nie tylko w Dniu Dziecka. Całodzienna zabawa w Jaworkach (zdjęcia i film)

W Dniu Dziecka Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek, wspólnie z proboszczem Parafii Rzymsko Katolickiej pw. Matki Boskiej Pośredniczki Łask ks. Józefem Włodarczykiem oraz Areną Narciarską Jaworki – Homole i przy współudziale Policji z Krościenka, strażaków OSP Szczawnica i Jaworki, służb ratownictwa medycznego zaoferowano dzieciom wspaniałą zabawę podczas rodzinnego festynu.
Organizatorzy przygotowali szereg konkursów, quizów oraz zabaw ruchowych.
Policjanci, strażacy i służby ratownictwa medycznego przybliżyły dzieciom wykonywane przez nich zawody prezentując sprzęt, jakim się posługują na co dzień. Dodatkowo ratownicy uczyli, jak należy udzielać pierwszej pomocy.

Całość imprezy została rozpoczęta uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela skierowaną dla dzieci, celebrowaną przez ks. Józefa Włodarczyka.

Imprezę plenerową prowadził Jerzy Pal, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek. Dzieci, jak i ich rodzice chwalili organizację imprezy i mnogość zabaw i konkursów. Wśród fundatorów nagród był rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu prof. Iwon Grys.

Redakcja Podhale24 przygotowała niespodziankę w postaci mini warsztatów dziennikarskich. Dzieci przed kamerą i z mikrofonem w rękach opowiadały o swoich marzeniach oraz radościach związanych z Dniem Dziecka. Olbrzymim zainteresowaniem cieszył się także latający i filmujący ponad głowami dron.
W rozmowach z organizatorami wszyscy mówiąc o Dniu Dziecka i zorganizowanej imprezie podkreślali, że dzieciom należy się dawanie powodu do uśmiechu i radości nie tylko w tym szczególnym dniu, ale także przez cały rok.

Tekst i fot.: Henryk Janusz Olkiewicz
Może Cię zainteresować
komentarze
Szczawniczanin02.06.2014, 11:45
Przy tym księdzu przynajmniej coś się dzieje, działa dzieci go lubią a u nas w Szczawnicy to co?

Jedyne co mają dzieci zapamiętać to na kogo głosować i kto jest ten zły w polityce.
Nie dziwne że coraz więcej Szczawniczan jeździ na msze na Szachtową.
Ileż można wytrzymać tej indoktrynacji politycznej?????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl