01.07.2014, 23:01 | czytano: 1646

Startuje 7. edycja festiwalu filmowego Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane

Rozpoczyna się największy wakacyjny festiwal filmowy Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2014. Od 1 lipca do końca sierpnia - w ramach siódmej edycji festiwalu - miasta partnerskie Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami.
Codziennie przez 62 dni wakacji, na olbrzymich, pneumatycznych ekranach, na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach wyświetlane będą najlepsze filmy z całego świata. Na widzów czekają letnie sale kinowe, w których można oglądać filmy, siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na Molo).
Repertuar 7. edycji festiwalu Orange Kino Letnie został podzielony na filmowe dni tematyczne.

W poniedziałki, w cyklu „Kino ze smakiem” swoimi tajemnicami podzielą się mistrzowie kuchni, tytułowy „Jiro śni o sushi”, „Julie i Julia” oraz spadkobierczyni magicznej receptury z filmu „Czekolada”.

We wtorki, w przeglądzie „Black&White” zagoszczą czarno-białe filmy nakręcone współcześnie, m.in.: kultowy film Jima Jarmusha „Kawa i papierosy”.

Środy „Z Orange i mega hitem” to blockbuster’y ostatniego sezonu m.in.: „Wyścig”, „Kapitan Phillips” czy przebojowa „Iluzja”.

W czwartki pod hasłem „Made in Poland” można przekonać się dlaczego film „Ida” Pawła Pawlikowskiego zdobywa zasłużone uznanie widzów i krytyki na całym świecie, a „Wałęsa. Człowiek z nadziei” i „Jack Strong” zmienili bieg historii.

W piątkowe wieczory z kinem „Po francusku” przenosimy się nad Sekwanę, aby posłuchać opowieści w języku miłości. Na randez-vous zapraszają widzów: czarująca Emmanuelle Seigner w filmie „Motyl i skafander”, Audrey Tautou w „Dziewczynie z lilią” i „Kobiety z 6. piętra”.

Sobotni cykl „Oscary, Oscary” to zdobywcy najważniejszych nagród przemysłu filmowego, m.in.: „Wielkie piękno”, niepowtarzalna podróż do Wiecznego Miasta, czy „Żelazna dama” z olśniewającą Meryl Streep jako Margaret Thatcher.
W niedziele, po raz pierwszy na festiwalu Orange Kino Letnie, wyjątkowy cykl przygotowany we współpracy z Planete+ Doc Film Festival - „9 dokumentów, które musisz zobaczyć”. W programie m.in.: pokaz animowanego „Walca z Baszirem” oraz „Mundial. Gra o wszystko” o legendarnym sukcesie polskich piłkarzy w mistrzostwach świata. Aby umilić czas oczekiwania na seanse, w kinach na Molo i przy Krupówkach przygotowane zostały specjalne strefy rozrywki Sony.

We wszystkie weekendy wakacji, na trasę między Sopotem a Zakopanem wyrusza Wagon Filmowy Orange Kino Letnie, czyli mobilna sala kinowa przygotowana we współpracy z PKP Intercity. Przez całą podróż w nowoczesnym, klimatyzowanym wagonie wyświetlane będą najsłynniejsze hollywoodzkie produkcje wszech czasów. Ważny bilet na przejazd pociągiem jest również biletem wstępu na seans.

Repertuar Wagonu Filmowego będzie dostępny wyłącznie dla użytkowników aplikacji Orange Kino Letnie. Znajdą się w niej także: zwiastuny filmowe, zdjęcia i kalendarium wszystkich atrakcji festiwalu. Aplikacja jest dostępna do ściągnięcia z App Store i Google Play. Bezpośrednio ze swojego telefonu można zagłosować na najlepszy film w Plebiscycie Publiczności, a wśród głosujących rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

3 lipca, podczas uroczystej gali w Sopocie, zostanie wręczony Diamentowy Klaps Filmowy, nagroda festiwalowa przyznawana aktorowi lub aktorce, którzy wnoszą do kina pozytywną energię. W poprzednich latach wyróżnienie otrzymali Borys Szyc, Anna Przybylska i Piotr Adamczyk.

Organizatorzy: Outdoor Cinema, Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Kąpielisko Morskie Sopot oraz Biuro Promocji Zakopanego.
Więcej na www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

mat. prasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl