07.07.2014, 01:50 | czytano: 1057

Uczniowie z Krauszowa jadą dziś do Włoch

W dniach od 7 do 14 lipca grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie pielgrzymuje do grobu swojego Patrona. Przed rokiem, 4 czerwca, w 120 rocznicę założenia szkoły w Krauszowie, szkoła otrzymała patrona i sztandar.
Myślą, która zrodziła się przy uroczystościach, było zorganizowanie pielgrzymki do Rzymu, na Kwirynał, miejsca gdzie żył i jest pochowany Stanisław, patron dzieci i młodzieży. Po roku udaje się zrealizować to pragnienie.
- W roku kanonizacji Jana Pawła II, będziemy także modlić się przy grobie Św. Jana Pawła II. Poza tym nawiedzimy na pielgrzymim szlaku Św. Franciszka w Asyżu, Św. Antoniego w Padwie, św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo i św. Michała Archanioła w Gargano, Monte Casino w 70 rocznicę Jej zdobycia przez Polaków i Loretto, gdzie także znajduje się cmentarz polskich żołnierzy. Pielgrzymować będziemy także do miejsc cudownych objawień: Cudu Eucharystycznego w Lanciano i Całunu w Manopelo. Naszą trasę zakończy zwiedzanie Wenecji 13 lipca - informują nauczyciele.

źródło: szkoła, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl