10.07.2014, 08:11 | czytano: 1084

"Chudobno mie mam miała"... Kreatywne zajęcia dla dzieci w Galerii Sztuki na Kozińcu

ZAKOPANE. Muzeum Tatrzańskie zaprasza na towarzyszące wystawie w Galerii Sztuki na Kozińcu kreatywne zajęcia dla dzieci. Rozrywka polega na tworzeniu zabawek z udostępnianych na miejscu materiałów – zabawek niezwykłych, bo inspirowanych tymi, które można zobaczyć na ekspozycji.
„Wyobraźnia dziecka jest tak wielka, że wszystkiemu dookoła nadaje kształty fantastyczne, wszystko ożywia, maluje tęczowymi barwami, wszystko dookoła przekształca w świat z bajki i raduje się tem szczęściem urojonem.
Chłopczyk dosiada kijka, niby wspaniałego rumaka i harcuje na nim dookoła stołu, gdy tymczasem siostrzyczka jego mała rozmawia z lalkami urobionemi z gałganków. Starsze dzieci potrafią także każdej rzeczy użyć za zabawkę i bawić się nią lepiej, niżeli kupnemi, bogatemi cackami."
                          /Seweryn Udziela, Zabawki z roślin. "Lud", t. 2, R. 28:1929/
Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uda nam się przenieść naszych najmłodszych gości w świat dzieciństwa ich rodziców, dziadków, pradziadków. Jest to świat „dzieciństwa niełatwego, często cierpiącego niedostatek, bywało głodnego, ubogiego w sprzęty, ubrania, czas wolny, zabawki, obarczonego licznymi obowiązkami, ale też nie pozbawionego ciepła, radosnych przeżyć, szalonych pomysłów i marzeń”.

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach otwarcia wystawy (materiały są udostępniane najpóźniej godzinę przed zamknięciem Galerii). Przewidziane są dla indywidualnych zwiedzających i mieszczą się w cenie biletu wstępu na ekspozycję. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

17 maja – 2 listopada 2014

Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, 
filia Muzeum Tatrzańskiego
Zakopane, Droga na Koziniec 8
 
Godziny otwarcia: środa – sobota 10:00 - 18:00
niedziela 9:00 - 15:00.

źródło: materiały prasowe / oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl