11.07.2014, 20:10 | czytano: 5075

Koncertowa niedziela na Jarmarku Podhalańskim - Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie oraz wokaliści z programu „The Voice of Poland”

NOWY TARG. Niedziela 24 sierpnia, czyli trzeci dzień Jarmarku Podhalańskiego to muzycznie coś dla starszych i dla młodszych, czyli "Niedziela łączy pokolenia". Wystąpią: Rudi Schuberth z zespołem Wały Jagiellońskie oraz wokaliści z programu „The Voice of Poland”: Marzena Ugorna, Jagoda Kret, Arek Kłusowski, Mateusz Grędziński i Kamil Bijoś.
Piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i satyryk ze znanymi („Córka rybaka”, "WARS wita was", "Monika dziewczyna ratownika") i zupełnie nowymi utworami Wałów Jagiellońskich, a także „nasi” wokaliści, których dokonaniami emocjonowała się publiczność przez kilka miesięcy. Wszyscy młodzi, wszyscy utalentowani, wszyscy z własnym pomysłem na muzykę, a choć to różne światy muzyczne to warto je zobaczyć i usłyszeć na nowotarskim Rynku.
Rudi Scuberth i Wały Jagiellońskie
Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat „Wały Jagiellońskie” powstał na początku 1977 roku. Stworzyła go grupa przyjaciół wspomagająca się na rozmaitych festiwalach studenckich. Oryginalna nazwa pochodzi od ulicy, przy której mieści się Klub Studentów Wybrzeża Żak – przez pewien czas siedziba grupy.

W maju 1978 roku Wały zdobyły główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie (Grzegorz Bukała za piosenkę Wariacje na temat skrzypka Hercowicza), który otworzył im drogę do dalszej kariery estradowej. Pierwszy skład grupy tworzyli: Rudolf Schuberth, Grzegorz Bukała, Andrzej Pawlukiewicz, Adam Drąg, Stanisław Wawrykiewicz, Michał Jaczewski, Zbigniew Deinrych, Wojciech Laskowski, Michał Mołdawa, Paweł Tiunin. Czerwiec 1978 przyniósł zespołowi Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu w Opolu, zaś w sierpniu zaprezentował koncert, który towarzyszy festiwalowi w Sopocie. Rudi Schuberth jest także laureatem nagrody KFPP Opole ’80′ za najlepszą piosenkę kabaretową. Niepozbawione ironii teksty piosenek Wałów Jagiellońskich opisywały rzeczywistość czasów PRL-u. Stąd ogromna popularność utworów takich jak WARS wita was, Do Zoo, Kupletów pęk, Kukuła Disco, Kombajn Bizon. W 1989 roku działalność grupy została zawieszona. 21 czerwca 2001 roku odbył się wspominkowy koncert w Teatrze Leśnym w Gdańsku.

30 lipca 2008 r. Rudi Schuberth oficjalnie reaktywował zespół pod nazwą Rudi Schuberth i Wały Jagiellońskie. Tworzą go dzisiaj: Rudi Schuberth, Andrzej Pawlukiewicz, Zbyszek Seroka, Tadek Leśniak, Wojtek „Bober” Bobrowski, Artek Malik.Wokaliści z The Voice of Poland
Marzena Ugorna
Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania.

Otwarta, serdeczna, wiecznie uśmiechnięta. Bez swojej rodziny i przyjaciół nie rusza się na krok. "Przypadkowa" absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, nieprzypadkowa Stypendystka Ministra Kultury i wielokrotna laureatka „Szansy na sukces”. Półfinalistka III edycji The Voice of Poland.
Więcej: https://www.facebook.com/ugorna.marzena?ref=ts&fref=ts
Jagoda Kret
Jagoda jest finalistką programu muzycznego „The Voice of Poland”. Dzięki programowi miała możliwość występowanie na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Edyta Górniak, czy Ania Dąbrowska. Od dziecka fascynuje się muzyką, biorąc udział w licznych konkursach na terenie Podhala i nie tylko. W jej życiorysie może znaleźć wiele ciekawych wątków. W restauracji prowadzonej przez jej brata, miała możliwość supportowania takich gwiazd jak np. Czesław Mozil. Przygodę z teatrem rozpoczęła w 2011 roku. Przez dwa lata uczęszczała na zajęcia do znanej aktorki - Doroty Zięciowskiej, rozwijając swoją kreatywność i sztukę improwizacji. Obecnie podjęła pracę nad własnym materiałem.
Więcej: https://pl-pl.facebook.com/kret.jagoda

Mateusz Grędziński
Mateusz jest pozytywnie zakręconą osobą, która z chęcią podejmuje się nowych wyzwań! Studiuje ekonomię a odskocznią od liczb i codziennej rutyny jest dla niego muzyka- Mateusz gra na gitarze i śpiewa (dopiero od 2 lat!). Udział w programie The Voice of Poland to dla niego spełnienie marzeń. Mateusz ma zamiar fantastycznie się bawić i zarażać innych swoją pozytywną energią! Poza śpiewem i graniem jego zainteresowania skoncentrowane są na nowych technologiach, gadżetach i w niewielkim stopniu modzie. Prócz marzeń związanych z muzyką, od zawsze chciał należeć do grupy kabaretowej. Śpiewający ekonomista-kabareciarz? Dlaczego nie?!
https://pl-pl.facebook.com/gredzinski.mateusz

Kamil Bijoś
Kamil jest studentem wokalistyki jazzowej na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest członkiem zespołu "Trioaleta". Jego największym marzeniem jest pokazanie światu, że głos ludzki to instrument, unikatowy i niepowtarzalny, dlatego do tworzenia muzyki często wykorzystuje jedynie własne usta (i troszkę elektroniki :)). Powoli zagłębia się w tajniki beatboxu. Lubi improwizować, tak w muzyce jak i w życiu. Miły, pogodny, sympatyczny chłopak z masą poczucia humoru i jeszcze większą masą muzyki w sobie.
Więcej: https://pl-pl.facebook.com/bijoskamil

Arek Kłusowski
Arek jest absolwentem szkoły muzyki rozrywkowej „Pro musica”, w klasie śpiewu solowego. Zagrał wiele koncertów w Polsce jak i za granicą. Jest laureatem festiwalu "Eurokids" we Włoszech, "Kaunas Talent" na Litwie czy "Srebrna Jantra" w Bułgarii. Od 3 lat kieruje Rzeszowską Grupą Artystyczną, organizując koncerty, spektakle i produkcje muzyczne. Jest także pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu "Rzeszowskie Święto Wokalne". Niedawno wstąpił w szeregi wojska polskiego i tam zajmuje się wokalistyką. Jest pełen charyzmy. Uważa, że budzi skrajne emocje. Zawsze idzie pod prąd i ceni sobie swoją niezależność.
Więcej: https://www.facebook.com/arek.klusowski.fc

mat. prasowy, opr.s/
komentarze
Olka :)15.07.2014, 20:26
Jestem pozytywnie zaskoczona uczestnikami the voica :) gorzej będzie pierwszego dnia, ponieważ zespoły są masakrycznie dobrane, aczkolwiek napewno będzie dobra zabawa:)
gosc14.07.2014, 21:12
witam ! tego roku będzie jakaś masakra gorszych jarmarków nie mogło być
zzz14.07.2014, 20:48
kurcze, przecież Rudiego szuberta to chyba już nikt nie słucha... myslalem że pójdę, że będzie cos ciekawego a tu lipa.... nie można zaprosić kogoś normalnego, kogo zna młodzież, żeby młodzi też mogli się czyms zaciekawic...
Don14.07.2014, 10:18
Zawsze mi się wydawało, że wszyscy przesadzają z tymi komentarzami, że lipa i w ogóle nic ciekawego na tym jarmarku (bo tak jest co roku, jak są ogłaszane zespoły), ale w tym razem się chyba zgodzę z brakiem entuzjazmu. Najbardziej to mnie ci z tych programów co ich nie oglądam wkurzają, bo mógłby za to jeden, ale normalny zespół zagrać ze swoimi utworami.
mieszkaniec13.07.2014, 02:19
lipa w tym roku jarmarki
qwq12.07.2014, 09:55
to nie pan B tylko dom kultury do organizuje i wydział promocji
ddd12.07.2014, 09:37
jedno wielkie dno malenczuka nie da sie słuchac kretowa to kiszka w tym roku jarmark to porazka
F/x11.07.2014, 22:46
A gdzie Mateusz Ziółko zwycięsca???
I znowu pan b...... sie nie popisał
Zobacz pełną wersję podhale24.pl