17.07.2014, 12:07 | czytano: 957

Wakacyjna oferta dla dzieci Muzeum Tatrzańskiego

ZAKOPANE. Co roku w okresie wakacyjnym Muzeum Tatrzańskie w sposób szczególny stara się wychodzić naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom najmłodszych gości. Również i tego lata muzealnicy zapraszają wszystkie dzieci (wraz z rodzicami) do skorzystania ze specjalnej oferty.
PODWIECZORKI U PANA KORNELA – w każdy wakacyjny piątek o godzinie 16.30 zapraszamy do Muzeum Kornela Makuszyńskiego (filia Muzeum Tatrzańskiego) przy ul. Tetmajera 15, gdzie Wolontariusze z zakopiańskiego Uniwersytetu III Wieku będą czytać dzieciom fragmenty książek Kornela Makuszyńskiego (m. in. „Przygody Koziołka Matołka”, „Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”) , a cukiernia „Samanta” zadba o słodki poczęstunek.
GRA MIEJSKO-MUZEALNA: POSZUKIWACZE SKARBU ZAKOPANEGO – zapraszamy młodych odkrywców na pełną przygód wyprawę. Jaki skarb kryje Zakopane? Niejeden. W czasie naszej zabawy znajdziemy pełną niespodzianek skrzynię z przeszłości, a przede wszystkim odnajdziemy piękną przyrodę, kulturę i historię. Do skarbów zaprowadzą nas ukryte w zabytkowych miejscach mapy. Nasza wyprawa zakończy się tematyczną zabawą plastyczną. Gra przeznaczona jest dla uczestników w wieku 5-15 lat, w czasie gry uczestnicy poznają historię i elementy kultury Zakopanego oraz odwiedzą najciekawsze zabytki i muzea.

Gra odbywa się w soboty, w godzinach 10.00 – 13.00, zbiórka pod gmachem głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10). Zgłoszenia przyjmowane są do piątku poprzedzającego grę, do godziny 13.00, pod numerem: 663 940 850 lub pod adresem: warsztaty@muzeumtatrzanskie.pl. Pod tymi adresami można również uzyskać informację na temat kosztów udziału w zajęciach.

BON KULTURY 2014 – Muzeum Tatrzańskie serdecznie zaprasza do skorzystania z zajęć interaktywnych w ramach „Bonu Kultury 2014”. W naszym Muzeum realizowane są zajęcia dla grup (kolonii, obozów, grup przyjaciół) „Rusz wyobraźnią!” w Galerii Władysława Hasiora oraz „Czas święta, czas zabawy” w gmachu głównym Muzeum.

Zajęcia interaktywne „Rusz wyobraźnią!”
Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b
Termin: od środy do piątku
Kontakt, informacje i zapisy: Julita Dembowska, tel. 18-20-668-71; e-mail:jdembowska@muzeumtatrzanskie.pl

Zajęcia interaktywne „Czas święta, czas zabawy”
Ekspozycja etnograficzna w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane. ul. Krupówki 10
Termin: poniedziałki
Kontakt, informacje i zapisy: Anna Kozak, tel. 18-20-152-05 wewn. 16, e-mail:etnografia@muzeumtatrzanskie.pl
„CHUDOBNO MIE MAMA MIAŁA…” - KREATYWNE ZAJĘCIA DLA DZIECI – Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem serdecznie zaprasza na towarzyszące wystawie w Galerii Sztuki na Kozińcu kreatywne zajęcia dla dzieci. Rozrywka polega na tworzeniu zabawek z udostępnianych na miejscu materiałów – zabawek niezwykłych, bo inspirowanych tymi, które można zobaczyć na ekspozycji.

Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom uda nam się przenieść naszych najmłodszych gości w świat dzieciństwa ich rodziców, dziadków, pradziadków. Jest to świat „dzieciństwa niełatwego, często cierpiącego niedostatek, bywało głodnego, ubogiego w sprzęty, ubrania, czas wolny, zabawki, obarczonego licznymi obowiązkami, ale też nie pozbawionego ciepła, radosnych przeżyć, szalonych pomysłów i marzeń”.

Zajęcia odbywają się w Galerii Sztuki im. W. i J. Kulczyckich (Droga na Koziniec 8) codziennie w godzinach otwarcia wystawy (materiały są udostępniane najpóźniej godzinę przed zamknięciem Galerii). Przewidziane są dla indywidualnych zwiedzających i mieszczą się w cenie biletu wstępu na ekspozycję. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Źródło: materiały prasowe / Fot. K.Barciszewska-Kozioł
Zobacz pełną wersję podhale24.pl