27.08.2014, 22:38 | czytano: 789

Zachwaszczony szczawnicki stary cmentarz

Kilka dni temu zakończyły się trzydniowe Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Były kwiaty, przemowy i różne "ochy i achy" na cześć braci Węgrów i nas Polaków, a także innych narodowości niegdyś żyjących w Szczawnicy.
Tymczasem tuż przy kaplicy pw. Zmartwychwstania Pańskiego, z doczesnymi szczątkami Józefa Szalaya i jego najbliższych oraz fotografa Awita Szuberta, na starym cmentarzu aż wstyd patrzeć na zarośnięte groby.
Co prawda cmentarz administracyjnie podlega pod szczawnicką parafię pw. św. Wojciecha, ale czy trudnością byłoby dla Miejskiego Zakładu Gospodarki komunalnej wysłać swoich pracowników do ogarnięcia tego bałaganu?

Czy szczawnickie władze kościelne i świeckie pamiętają jedynie o tym, żeby przemawiać słodkim głosem o pamięci i przeszłości, zapominając jednocześnie, że najlepszą pamięcią o przeszłości jest także dbałość o miejscach pochówków Tych, którzy niegdyś tworzyli Szczawnicę?

Panie i Panowie oraz Księża!
Powiem krótko – WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD!!!
Co zaświadczam wykonanymi 27 sierpnia br. zdjęciami.

Fot. i tekst Henryk Janusz Olkiewicz
komentarze
:)28.08.2014, 15:04
a dla czego pracownicy MZGK to mają sprzątać ?!!
Skoro cmentarz jest parafialny to niech se oni sprzątają a nie MZGK za nasze pieniądze będzie kościelny cmentarz porządkować !!!
Rodziny katolickie zamiast łazic po górach niech się wezmą za porządki skoro wszyscy tam są tacy porządni !!!
Ada z 9 klasy28.08.2014, 12:08
@stach, zamiast czekać na rozpoczęcie roku szkolnego, to weź się do roboty na tym cmentarzu.
fiki-miki28.08.2014, 08:31
"Co prawda cmentarz administracyjnie podlega pod szczawnicką parafię pw. św. Wojciecha, ale ...." Ale Panie redaktorze czasy PRL już mamy za sobą. Widocznie tak dba nowy gospodarz parafii w Szczawnicy, wraz z miłującą go radą parafialną. Amen.
stach28.08.2014, 07:27
W końcu KTOŚ MĄDRY zabrał publicznie głos ! Nasza nadzieja jest w nowym proboszczu , a tak na marginesie, nic by się nie stało, gdyby uczniowie SP lub Gimnazjum zaopiekowali się cmentarzem !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl