15.09.2014, 16:57 | czytano: 1262

Jubileusz 40-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu

SOSW nr 1 zaprasza w dniach 24-26 września na obchody jubileuszu 40- lecia istnienia. Honorowy patronat nad jubileuszem objęli Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ.
Nadchodzący jubileusz to niepowtarzalna okazja zarówno do zaistnienia placówki w środowisku, jak i do wymiany wspomnień, wzruszeń, doświadczeń i odnowienia dawnych przyjaźni. To również doskonała możliwość do zapoznania się z ofertą placówki, bliższego przyjrzenia się niezwykłej pracy nauczycieli w ciągłym ich dążeniu do rozwoju swoich podopiecznych, tworzeniu im szans na sukces i przygotowania do zaistnienia w ciągle zmieniającej się rzeczywistości.
Program uroczystości:

24 września 2014 – środa

Godz. 12.00 - Msza Św. w kościele NSPJ w Nowym Targu
Godz. 13.15 – uroczystość w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, występ artystyczny

25 września 2014 – czwartek

Godz. 11.00 – Happening na Rynku
26 września 2014 – piątek

Godz. 10.00 – festyn integracyjny na terenie Placówki (ul. Jana Pawła II 85, Nowy Targ)

Placówka obejmuje kształceniem dzieci niepełnosprawne intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.
W skład SOSW Nr 1 wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 9, Publiczne Gimnazjum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5 (kierunki kształcenia: cukiernik, kucharz, krawiec, monter zabudowy I robot wykończeniowych w budownictwie, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, rękodzielnik wyrobów włókienniczych), Edukacja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym (Przedszkole, Szkoła Podstawowa, Publiczne Gimnazjum i Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Oddział Rewalidacyjno-Wychowawczy), Ośrodek (Internat) oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Oferta edukacyjno – rewalidacyjno – terapeutyczna SOSW Nr 1 obejmuje dzieci i młodzież w zakresie: Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, Edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz z autyzmem, Zespołem Aspergera, niepełno sprawnościami sprzężonymi, Edukacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanymi znacznym, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz autyzmem (od 3 do 24 roku życia), Zajęć Rewalidacyjno – Wychowawcze dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu głębokim (od 3 do 25 roku życia).

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl