16.09.2014, 21:38 | czytano: 1734

Wolnościowe Podhale rozpoczęło kolejny projekt

W Nowym Targu rozpoczęła się II edycja ogólnopolskiego projektu Stowarzyszenia Koliber oraz Instytutu Misesa - Lekcje Ekonomii dla Młodzieży (LEM).
Przy bezpośrednim wsparciu Mikołaja Pisarskiego, członka krakowskiego oddziału Kolibra, 1 lekcję w trzech klasach I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu przeprowadzili - Jakub Koszarek oraz członkowie stowarzyszenia Wolnościowe Podhale - Mariusz Wcisło i Szymon Fatla.
Tematem pierwszej lekcji było pytanie "Po co nam jest ekonomia ?", na której uczniowie poznali na praktycznym przykładzie prostego przedmiotu ( ołówka ) zasady działania wolnego rynku, definicję ekonomii jako nauki społecznej oraz mierzyli się z takimi pytaniami jak " Czy poeta tworzący charytatywnie jest przedmiotem badań ekonomicznych?"

- Wszyscy uczestnicy pierwszej lekcji brali bardzo aktywny udział w w projekcie. Projekt początkowo miał obejmować tylko 2 klasy - na chwile obecną, swój akces do udziału w cyklu 6 lekcji zgłosiły kolejni nauczyciele z popularnego Goszcza - informuje Mariusz Wcisło.

opr.s/ zdj. organizatora
komentarze
12317.09.2014, 14:21
Organizujcie się chłopaki, bo jeśli chcecie tu żyć, to te stare wyjadacze z urzędu nic Wam nie pomogą, raczej będą rzucać kłody pod nogi - co pokazał Wam sam pan burmistrz
Mariusz W.17.09.2014, 13:14
@ Piękna inicjatywa ale.

Jestem absolwentem UEK, kolega z którym współprowadzę lekcje jest aktualnym studentem UEK. Także bez obaw. :) Damy radę !
Piękna inicjatywa ale17.09.2014, 11:49
...ale te chłopaki nie mają wykształcenia ekonomicznego. Rozumiem, że do takich podstaw nie trzeba, wystarczy tylko wiedzieć co się z czym je. W momencie jak wejdą bardziej złożone zagadnienia, mogą się ujawnić braki w wykształceniu prowadzących.
Pomimo tego popieram inicjatywę, ponieważ pamiętam tzw. "Podstawy przedsiębiorczości" w liceum - przedmiot, który miał spełniać tę rolę co inicjatywa chłopaków, a był bezcelowym i nudnym zapychaczem czasu. W obecnym czasie odczuwam braki wiedzy np. jak prowadzić firmę, lub jak w ogóle zabrać się do jej założenia, więc takie lekcje są jak najbardziej trafne.
radykalny Benek17.09.2014, 11:37
W końcu jest na kogo głosować !
erw17.09.2014, 09:41
no, nareszcie. możecie dokonać cudów... trzeba tylko chcieć, a Wam się na szczęście chce. Nie udała się maziorzowi i ozorowskiemu przepierka mózgów.... w Was jedyna nasza nadzieja bo obecni radni chcą tylko jednego ustawić się i KASY
miejski16.09.2014, 22:46
Brawo chłopaki, takich ludzi trzeba w tym mieście! Młodzieży, walczcie o normalność!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl