29.09.2014, 18:37 | czytano: 1143

Nowy Targ wygrywa z Zakopanem w meczu towarzyskim na platformie E-sportu

Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz towarzyski rozegrany pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem na platformie e-sportu w gry komputerowe League of legends oraz Counter strike global offensive. Areną rywalizacji była sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. Meczowi przyglądała się liczna publiczność.
- Impreza udała się bardzo dobrze. Przybyła masa młodzieży, aby dopingować swoje miasto i dobrze się bawić oraz pokazać że e-sport na Podhalu ma swoich zwolenników - mówi pomysłodawca meczu oraz inicjatory wielu wydarzeń związanych z e-sportem Marcin Bryniarski. - W Nowym Targu systematycznie dzieje się coś związanego z e-sportem. Teraz Tarnów rzucił wyzwanie Nowemu Targowi, więc trzeba na nie odpowiedzieć. W tym czasie Zakopane może zmierzyć się z Rabką. Liczymy, że nasz projekt będzie się rozwijał - dodaje.
Mecz, w obie gry, wygrał Nowy Targ.

oprac. r/
komentarze
solar30.09.2014, 19:52
Najlepsi gracze komputerowi przez przystopowaniem do komputera biegają np: 20 kilometrów

Proszę poczytać np o Johnathan Wendel
Prawdziwy xyz30.09.2014, 10:20
Definicja sportu wg Wikipedii:
"Sport ? forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według reguł umownych"

Jeśli to e-Sport, to czy uczestnicy doskonalili swoje umiejętności psychofizyczne w zakresie używania kciuka czy całej dłoni?
:)

Nie żebym się czepiał, ale nazywanie rozgrywek komputerowych sportem jest chyba trochę przesadzone. No chyba, że chcemy mieć sportowców z wysokim BMI, nadciśnieniem i nienaturalnie powyginanymi kręgosłupami
:)))

Coraz więcej dzieci i młodzieży nie umie biegać oraz ma problemy z prawidłowym chodem, bo jedyny sport jaki uprawiają, to granie na komputerze.
:(

Ale sama inicjatywa turnieju mi się podoba. Byleście nie poprzestali tylko na e-sporcie (tfu, co za słowo...)
;)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl