14.10.2014, 20:03 | czytano: 1431

I LO im. Goszczyńskiego otrzymało statuetkę Honorowego Ambasadora Nowego Targu

zdj. Piotr Rayski Pawlik UM Nowy Targ
Ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. prof. Józef Tischner, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Stanisław Jaskułka, Piotr Cyrwus – to tylko kilka znanych nazwisk z listy absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, którego mury opuściło znacznie więcej znanych i szanowanych absolwentów. W piątek szkoła obchodziła 110-lecie swojego istnienia.
- Gratuluję kontynuacji chlubnych tradycji i historii szkoły, która w ciągu 110 lat dała miastu, Podhalu ale i Polsce kilkanaście tysięcy absolwentów, którzy otrzymali nie tylko staranne wykształcenie ale też wychowanie i zdolność do przystosowania się do aktualnych wymagań czasów i rzeczywistości oraz dawania dobrego przykładu i świadectwa w czasach najtrudniejszych – walki o niepodległość Polski w czasach I i II wojny światowej – napisał w uroczystym adresie do dyrektor Marii Kopeć burmistrz Marek Fryźlewicz.
- Życzę całej społeczności szkolnej dalszych pomyślnych lat – rozwoju bazy szkolnej ale też zdolnych uczniów i absolwentów, którzy będą przynosić chlubę szkole, miastu i Podhalu. Jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego poprzedniego wielkiego jubileuszu 100-lecia, który był największą w ciągu ostatnich dziesiątków lat imprezą w mieście życzę dobrego świętowania będącego podsumowaniem ostatnich 110 lat ale też okazją do refleksji i wyznaczania kierunków rozwoju na przyszłość – napisał burmistrz, sam będący absolwentem „Goszczyńskiego”, nadając równocześnie szkole tytuł Honorowego Ambasadora Miasta Nowego Targu. Pismo i statuetkę wręczył wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski.

źródło UM Nowy Targ
komentarze
Banan16.10.2014, 11:45
Ciekawe ile jeszcze Statuetek Marek wręczy przed wyborami i komu?:)Stawiam na Tolka Banana:)
zmora15.10.2014, 19:20
A bardziej od nich znany, Józef Wesołowski, to gdzie?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl