21.10.2014, 06:20 | czytano: 1117

W środę spotkanie z Wojciechem Sumlińskim i ks. Stanisławem Małkowskim

NOWY TARG. Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" zaprasza w środę 22 października br. o godz. 19:00 do auli domu katechetycznego przy kościele NSPJ w Nowym targu na spotkanie z cyklu "Wiedzieć".
W przesłanej nam informacji czytamy: "W minioną niedzielę 19 października minęła 30. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Z tej okazji Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" zaprosiła mieszkańców Miasta do kościoła św. Katarzyny na Mszę św, na której modliliśmy się o szybką kanonizację Błogosławionego. Po Mszy św. spotkaliśmy się przy pomniku ks. Jerzego, gdzie wysłuchaliśmy krótkich wspomnień ks. Henryka Michalaka, złożyliśmy kwiaty i odśpiewaliśmy hymn tamtych czasów "Ojczyzno ma". Wszystkim uczestnikom, którzy nigdy nie zawodzą i brali udział w tych skromnych, ale jakże ważnych uroczystościach upamiętniających wielkiego człowieka, który w tamtych trudnych czasach "nie lękał się", dawał nadzieję, uczył miłości i głosił, że prawda zwycięży - wielkie Bóg zapłać.
Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć" serdecznie zaprasza w dniu 22.10.2014 r. (środa) o godz. 19:00 do auli domu katechetycznego przy kościele NSPJ w Nowym Targu na spotkanie z cyklu "Wiedzieć".

Naszym gościem będzie Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, autor książek autobiograficznych "Z mocy bezprawia" i "Z mocy nadziei", które odsłaniają sieć mafijnych interesów z udziałem najważniejszych osób w państwie. Jest także autorem scenariusza do filmu o Bł. ks. Jerzym Popiełuszce oraz książki jak zginął ks. Jerzy, szokujących ustaleniach prokuratorów IPN, "oficjalna" i prawdziwa wersja jednej z najokropniejszych i do dziś niewyjaśnionej zbrodni politycznej z okresu PRL - opisane w książce "Kto naprawdę go zabił".

"Lobotomia 3.0" to najnowsza książka, która prezentuje nieznane opinii publicznej ustalenia i fakty o zabójstwie ks. Jerzego oraz o jego zleceniodawcach, nadzorcach i okolicznościach. Wbrew pozorom to nie jest historia - lecz coś co trwa.

Mamy nadzieję, że naszym gościem specjalnym będzie kapelan "Solidarności", przyjaciel ks. Jerzego Popiełuszki, legenda polskiej demokracji, społecznik ks. Stanisław Małkowski.
Wszystkich, których interesuje najnowsza historia Polski, którzy chcieliby dowiedzieć się historii nigdzie nie publikowanej oraz spotkać z ciekawymi ludźmi serdecznie zapraszamy.

Nowotarska Grupa Mieszkańców "Pamięć"

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl