26.10.2014, 15:29 | czytano: 2536

55 lat działalności frydmanowskiego Ośrodka Zdrowia

We Frydmanie odbyła się uroczystość 55-lecia działalności miejscowego Ośrodka Zdrowia. W tym roku placówka została zmodernizowana.
Ośrodek Zdrowia we Frydmanie, działa w ramach Samodzielnego Publicznego Gminnego Ośrodka Zdrowia. Kieruje nim lek. med. Tomasz Jasiński.
W roku 1959 w domu państwa Milaniaków (obecnie przy ul. Tysiąclecia 13) zaczął działać punkt felczerski, przekształcony w późniejszych latach w Ośrodek Zdrowia. W 1993 r. przeniesiono siedzibę do budynku przy ul. Jana Pawła II 12, i tam Ośrodek mieści się do dzisiaj.

O jego modernizację w kolejnych latach było wiele walki, o czym podczas uroczystości mówił sołtys Frydmana Jan Noworolnik. - Dzięki wspólnej pracy Rady Sołeckiej, mieszkańców Frydmana a przede wszystkim władz Gminy Łapsze Niżne udało się nasz Ośrodek Zdrowia wyremontować w 1999 r. Jednak coraz większe potrzeby co do rozszerzenia oferowanych usług medycznych ośrodka, spowodowały konieczność jego modernizacji, czego dzisiaj mamy efekty - przypomniał sołtys.

Paweł Dziuban wójt Gminy Łapsze Niżne w swoim wystąpieniu podkreślił ogromną rolę w lecznictwie mieszkańców Gminy Ośrodka Zdrowia we Frydmanie, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę przy już wykonanych pracach w Ośrodku Zdrowia, w tym firmie, która tej modernizacji się podjęła, ale także lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom frydmanowskiego Ośrodka zdrowia za ich wkład w remont i doskonałą medyczną pracę na rzecz miejscowej społeczności.

- Jest ogromnym sukcesem naszego Gminnego Ośrodka Zdrowia to, że jako chyba jeden z niewielu tego typu ośrodków od strony finansowej przynosi dochody, a nie straty. Ale to dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Ośrodka, za co im serdecznie dziękuję – powiedział wójt Dziuban.

W podobnym tonie wypowiedziała się Helena Klimczak, przewodnicząca Rady Gminy Łapsze Niżne.

W uroczystości otwarcia odnowionego Ośrodka zdrowia, obok mieszkańców Frydmana między innymi wzięli udział radni Gminy Łapsze Niżne, pracownicy Ośrodka Zdrowia z lek. med. Tomaszem Jasińskim i dr Katarzyną Krzyszkowską pracującą we frydmanowskim Ośrodku Zdrowia na czele.
- To, że nasz Gminny Ośrodek Zdrowia jest na finansowym plusie wynika z faktu na pewno dobrego zarządzania, ale też z doskonałej współpracy z władzami Gminy. Ponadto mamy podpisane dobre warunki umów z NFZ i doskonale je wykorzystujemy, co na pewno ma przełożenie na zadowolenie z oferowanych usług medycznych ze strony naszych pacjentów – podkreślił Tomasz Jasiński.

Modernizacja frydmanowskiego Ośrodka Zdrowia polegała nie tylko na wyremontowaniu pomieszczeń, ale przede wszystkim zmodernizowaniu i wyposażeniu sal rehabilitacji pacjentów.

Uroczystość uświetnił występ Zespołu Frydmanie kierowanego przez Marię Wnęk.

Przecięcia wstęgi odświeżonego Ośrodka Zdrowia dokonali jego kierownik Tomasz Jasiński, dr Katarzyna Krzyszkowska oraz Paweł Dziuban, a poświęcenia dokonał ks. Ludwik Węgrzyn, proboszcz kościoła pw. św. Stanisława BM.

Tekst i zdj. Henryk Janusz Olkiewicz
komentarze
jo27.10.2014, 20:52
Zespół już od ponad 2 lat nie jest kierowany przez Marie Wnek. Na przyszłosc radze sprawdzac informacje. A panu "Noworolnikowi" z pewnością wszyscy mieszkańcy są ogromnie wdzieczni za jego oddanie wzgledem wsi, nie tylko jako doskonałego sołtysa, ale również idealnego i angażującego sie w sprawy LSZ-u prezesa przejmującego sie losem drużyny. ZOR chyba jeszcze nigdy nie działał tak sprawnie. Pozdrawiam.
Gruby27.10.2014, 13:05
Czy to przypadkiem nie Noworolski zlikwidował LZS we Frydmanie
Temu panu już dziękujemy
Gali.gibbs do psychitry /.../
Gruby27.10.2014, 12:22
Sołtysowi młodzież winna podziękować za likwidację LZS-u we Frydmanie który powstał w 1951 roku a gali.gibbs powinien /.../
ebe26.10.2014, 22:47
błąd w nazwisku "Noworolski" a nie "Noworolnik"
to jo26.10.2014, 19:51
Sołtys na zagrodzie równy wojewodzie
gali.gibbs26.10.2014, 19:32
Dziekujemy Janowi Noworolskiemu, sołtysowi wsi frydman , który już przez kilka kadencji wlaczy z obłudna i pazernościa gminy łapsze.N ,a także walczy z patologia młodzieży. Gdyby nie on ostatnim czasie słyszelibyśmy o wielu burdach i rozbojach. Dziękujemy za sprawiedliwość mieszkaniec frydmana.
gali.gibbs26.10.2014, 19:24
Przepraszam ............... ale jak można napisać ,,frydmanowskiego Ośrodka Zdrowia", frydmańskiego ..... ,frydmańskiego ......
mieszkaniec Frydmana26.10.2014, 18:39
Chciałabym sprostować, że Ośrodek Zdrowia przed przeniesieniem do teraźniejszego miejsca mieścił się w domu u Państwa Milaniaków na rogu ulicy Szkolnej i Jana Pawła II a potem u Państwa Bednarczyków na ulicy Dworskiej.
znajomy26.10.2014, 16:59
Sołtysowi zabrakło nożyczek ... nieładnie !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl