25.11.2015, 10:20 | czytano: 5483

Charytatywny Bal Andrzejkowy (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
W Willi Orchidea w Waksmundzie odbył się po raz trzynasty Charytatywny Bal Andrzejkowy. Bal jest współorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu (PSOUU) "Chatka", Rycerzy Kolumba i Fundację dla Chatki.
Tegoroczny Bal spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, a zabawa trwała do białego rana. Tradycyjnie najważniejszym punktem balu była aukcja rękodzieła i prac podopiecznych Chatki. Po odliczeniu kosztów organizacyjnych, konto Fundacji zasili kwota 20.000 zł., która w całości zostanie przeznaczona na cele statutowe i ucieszy podopiecznych Chatki.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim gościom za przybycie, fantastyczną atmosferę i hojność. Nowotarska " Chatka" działa już od 25 lat na terenie Podhala i okolic. Obejmuje swoja opieką i rehabilitacją dzieci, młodzież i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Chatka to też azyl dla rodziców, którzy muszą stanąć przed wyzwaniem jakim jest niepełnosprawność swojego dziecka. PSOUU i Fundacja przywiązują ogromną wagę do obecności osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej, dbają o ich wizerunek, godność i prawo do korzystania ze wszystkich aspektów życia społecznego. Poprzez organizowanie licznych akcji i projektów przybliżają nam świat niepełnosprawnych i zachęcają do wspólnych spotkań. Zwracają uwagę jak bardzo ważne jest wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych poprzez oddawanie 1 %. Dzieki temu budujemy ich społeczną pozycję i zwiększamy możliwości działania. Chatka to KRS 0000072049. Kolejnym dużym projektem społecznym, Fundacji dla Chatki jest akcja I LOVE CHATKA. Akcja która polega na dedykowaniu "Chatce" produktu lub usługi. W lokalach oznaczonych logiem akcji możecie Państwo wypić np. " kawę dla Chatki", zjeść hamburgera lub sushi., a część zysku zasili konto fundacji. Już wiele firm przyłączyło sie do projektu, a kolejne produkty są w przygotowaniu. O szczegółach akcji przeczytacie na stronie ilovechatka.pl., a podopiecznych Chatki i prowadzone przez PSOUU placówki możcie bliżej poznać na stronie psouu.nowytarg.pl. Pamiętajcie o Chatce bo " szczęście to jedyna rzecz która się mnoży jeśli się ją dzieli..." "

Nadesłała: Joanna Panczak, Fundacja dla CHATKI, zdjęcia Michał Adamowski
komentarze
Nina25.11.2015, 19:59
a ci rycerze Kolumba to co to za jedni? nie znam takich?
zaproszony25.11.2015, 17:55
I ja tam byłem i chociaż nie piłem to świetnie się bawiłem. Wielki szacunek dla tych,którzy ten bal zorganizowali.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl