03.12.2015, 15:12 | czytano: 853

Warsztaty w walce z problemem

W Zakopanem działa szkoła dla rodziców i wychowawców, która stara się pomagać im w zwalczaniu problemów wychowawczych. Chociaż mało kto o tym wie, to ośrodek funkcjonuje już jakiś czas w ramach Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej przy ul. Chramcówki 19 a.
O działaniu takiej szkoły przypomniał radny Józef Figiel , przewodniczący Komisji Rodziny Rady Miasta w Zakopanem. Jak wyjaśnia Justyna Jasikowska, dyrektorka poradni, zajęcia prowadzone są tutaj cyklicznie w grupach 10-15 osobowych.
- Każdy, kto wyrazi chęć aby w nich uczestniczyć musi wziąć pod uwagę, że jest to 10 spotkań po trzy godziny każde –wyjaśnia Justyna Jasikowska.- W arsztaty odbywają się w godzinach popołudniowych. To informacja ważna szczególnie dla rodziców, ponieważ muszą w tym czasie zorganizować opiekę dla swoich dzieci. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zamieszkanie na terenie powiatu tatrzańskiego.
W najbliższym czasie szkolenia dla rodziców i nauczycieli prowadzone mają być w gminie Bukowina Tatrzańska. Dyrektorka zapewnia, że jeżeli tylko znajdzie się odpowiednia grupa chętnych warsztaty zostaną również zorganizowane w Zakopanem. Wszelkich informacje można uzyskać w siedzibie Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Zakopanem przy ul. Chramcówki 19 a, tel. 18 206 3973.

js/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl