07.12.2015, 16:35 | czytano: 1719

Moto-Mikołaje na oddziale

Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region Nowy Targ w porozumieniu z zastępcą dyrektora ds. medycznych Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego Jackiem Imioło oraz z ordynatorem Grzegorzem Zamojskim, zorganizowali "Mikołajki" dla dzieci Oddziału Pediatrii.
- Na nasze zaproszenie aktorzy teatru BAJDURKA: Jacek Biedroń oraz Wiesława Grzybowską z Rabki-Zdroju przedstawili bajkę dla dzieci "Powrót do domu - opowieść o przyjaźni i tolerancji" - relacjonuje w imieniu stowarzyszenia Mateusz Kapołka. - W czasie spektaklu była wspólna zabawa, śpiew - tak długo - aż na twarzach chorych dzieci oraz ich rodziców pojawił się uśmiech. Na zakończeniu spektaklu do dzieci przyszedł Mikołaj i uroczyście wręczył upominki. Mikołaj nie zapomniał również o dzieciach leżących w salach.
W tym roku pojawiła się wielka niespodzianka - na oddziale pojawiło się wielu Mikołajów: z inicjatywy klubu Riders of IPA Nowy Targ - do szpitala - wraz z Nimi - przyjechali na swoich stalowych rumakach - Mikołaje z zaprzyjaźnionej grupy motocyklowej ORAWA oraz wielu niezrzeszonych motocyklistów. Przynieśli dodatkowo wiele prezentów dla dziec, które ze względu na swój stan zdrowia - dzień Św. Mikołaja - musiały spędzić w szpitalu.

Serdeczne podziękowania należą się dla właścicieli Firm - które ufundowali upominki dla dzieci: Krzysztofowi WADOWSKIEMU - właścicielowi autoryzowanego salonu KIA "WADOWSKI Spółka Jawna" , Grzegorzowi BASTA z firmy Sortmund, Henrykowi Wiewióra właścicielowi SKLEPU 5.10.15 członkom Grupy Motocyklowej ORAWA oraz dla wielu bezimiennych darczyńców.

Na zakończenie świętowania Mikołaje z Riders of IPA Nowy Targ odlecieli balonem z nowotarskiego lotniska.

Źródło: organizatorzy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl