11.12.2015, 19:47 | czytano: 3371

Śmierć frajerom (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem odbyło się spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim. Autor promował swoją najnowszą powieść pt. „Śmierć frajerom”.
Grzegorz Kalinowski studiował historię na UW, uczył w LO im. Jana Zamoyskiego, a przez ostatnich 25 lat pracował w mediach. Był korespondentem na wojnie w dawnej Jugosławii, zrealizował teledysk Brygady Kryzys oraz komentował finały piłkarskiej Ligi Mistrzów i Pucharu Polski. Autor filmów dokumentalnych, współtwórca książkowej biografii Lucjana Brychczego.
„Śmierć frajerom” to powieść osadzona w realiach przedwojennej Warszawy. Jak pisał w swojej recenzji Muniek Staszczyk: - Autor wykorzystał pasjonującą historię miasta, świetne wątki polityczne, a także opisał warszawski półświatek okresu międzywojennego. Wyjątkowa dbałość o szczegóły historyczne i tło obyczajowe, a także wierność detalom i topografii miasta sprawia, że powieść jest wspaniałym przewodnikiem po Warszawie początku dwudziestego wieku, tak jak „Lalka” Bolesława Prusa jest swoistym przewodnikiem po Warszawie dziewiętnastowiecznej.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl