24.12.2015, 15:55 | czytano: 2042

Juhasy z kolędą w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (zdjęcia)

Także i w tym roku przed świętami Bożego Narodzenia do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu z kolędą przyjechały dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy, szczawnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej wraz z Kapelą Jaworcanie z Jaworek.
Ubrane w stroje ludowe dzieci śpiewały i tańczyły na korytarzach szpitala, dając radość zarówno dzieciom jak i rodzicom. Do tańca przygrywała muzyka kapeli Jaworcanie, pod kierownictwem Mariusza Tokarczyka. Goście rozdawali przywiezione z Pienin prezenty: misie, słodycze i drobne podarunki. Na twarzach chorych dzieci malowała się radość. Mali pacjenci mogli choć na chwilę zapomnieć o bólu i cierpieniu. Występy dały też wiele radości dorosłym: rodzicom, lekarzom i pielęgniarkom. W niejednym oku można było zobaczyć łzy radości.
Pomysł kolędowania w prokocimskim szpitalu narodzi się przed laty, dzięki dwóm paniom: Ewie Zachwiei, która jest dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu Filia Szczawnica i kierowniczką zespołu Juhasy oraz Wandzie Silezin, miłośniczce i promotorce Szczawnicy.

Joanna Dziubińska, fot. Organizator
komentarze
abc31.12.2015, 20:40
Brawo więcej takich inicjatyw
:)24.12.2015, 21:53
Fajna inicjatywa piękny zespół pieniński i kapela podhalańska :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl