06.01.2016, 12:55 | czytano: 1447

Komunikat Gorczańskiego Parku Narodowego

"Drodzy Gorczańscy Turyści! W związku z nietypową aurą tj. brakiem śniegu i niskimi temperaturami powietrza przypominamy, iż na wielu szlakach, zwłaszcza w miejscach wilgotnych, drobnych ciekach, młakach występuje znaczne oblodzenie" - informuje w opublikowanym komunikacie Gorczański Park Narodowy.
"Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy pokonywaniu sączków odprowadzających nadmiar wody ze szlaku, drewnianych dylin zainstalowanych w miejscach wilgotnych, schodów, progów, a szczególnie brodów. Ich znaczna ilość znajduje się na żółtym szlaku prowadzącym z przełęczy Przysłop przez Kudłoń na Turbacz.
Przed wyruszeniem na gorczańskie szlaki prosimy o sprawdzenie prognozy pogody. Opady śniegu, oblodzenie, wiatry nawet o małej sile mogą być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza w terenie około i powyżej 1000 m n.p.m., który porastają drzewostany świerkowe podlegające w ostatnich latach szybkiemu rozpadowi.

Prosimy o dostosowanie trasy wycieczki do swojej kondycji i stanu zdrowia. Koniecznie należy sprawdzić przebieg szlaku, przewidywany czas przejścia oraz osiąganą wysokość n.p.m. Turystyczne obuwie, ciepła odzież, gorąca herbata i energetyczny prowiant zwiększą Twoje bezpieczeństwo w górach.

Podczas wędrówki prosimy o bezwzględnie przestrzeganie regulaminu dla odwiedzających GPN oraz stosowanie się do zaleceń rozmieszczonych w terenie.

Regulamin dla odwiedzających Gorczański Park Narodowy - możesz go znaleźć na naszej stronie http://www.gorczanskipark.pl/page,art,id,108,kategoria,Regulamin_dla_zwiedzajacych.html,

Prosimy pamiętać !Państwa bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od Was samych".

oprac. r/ źródło: Gorczański Park Narodowy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl